Trwa ładowanie...

Paulina Młynarska komentuje wypowiedź Bożeny Dykiel. Padły mocne słowa

Podczas ostatniego występu w "Dzień Dobry TVN" Bożena Dykiel miała opowiedzieć o zmaganiach z depresją jako ambasadorka kampanii "Twarze Depresji". Jednak zadziwiła zarówno prowadzące, jak i widzów programu swoją kontrowersyjną opinią na temat tego, co tę chorobę wywołuje. Wspomniała również Wojciecha Młynarskiego. Na te słowa zareagowała jego córka, Paulina Młynarska.

Share
Paulina Młynarska zareagowała na słowa Bożeny Dykiel
Paulina Młynarska zareagowała na słowa Bożeny Dykiel Źródło: AKPA
d3sr07d

Bożena Dykiel podczas ostatniego występu w porannym programie "Dzień Dobry TVN" miała opowiedzieć o depresji, jako że została ambasadorką kampanii społecznej "Twarze Depresji". Jednak aktorka zaskoczyła wszystkich swoją kontrowersyjną opinią na temat tego, czym ta choroba jest spowodowana. Jako przykład podała Wojciecha Młynarskiego. 

Zaskakujące słowa Bożeny Dykiel na temat depresji 

"Wojtek Młynarski też chorował na depresję. To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Więc trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor" – powiedziała w "Dzień Dobry TVN" w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak i Ewą Drzyzgą. 

Ostra reakcja Pauliny Młynarskiej 

Na te słowa postanowiła natychmiast zareagować Paulina Młynarska, córka Wojciecha Młynarskiego. Czuła, że musi sprostować wypowiedź Bożeny Dykiel, która poruszyła tak poważny i bliski jej temat. Do aktorki zwróciła się bezpośrednio w poście na Facebooku.  

d3sr07d

"Pani Bożeno Dykiel! Tata chorował na chorobę afektywną dwubiegunową, nie zaś na depresję. Depresja jest jednym z komponentów choroby afektywnej dwubiegunowej, która jest bardzo złożoną i trudną w leczeniu dolegliwością. Choruje na to mnóstwo osób, wiele z nich nie chce się leczyć. Podobnie jest z depresją. Kiedy się nie leczą, wyniszczają nie tylko siebie, ale też swoich bliskich. Stąd akcja, której stała się Pani twarzą" – napisała wzburzona Młynarska. 

W dalszej części swojego wpisu zwróciła się również do organizatorów kampanii społecznej "Twarze Depresji". 

"Jako weteranka depresji i córka człowieka przez całe życie zmagającego się z CHAD, bardzo proszę organizatorów akcji "Twarze Depresji", aby troszkę ostrożniej podchodzili do doboru znanych twarzy, które zapraszają do współpracy" – stwierdziła Paulina Młynarska.  

Na reakcje ze strony organizatorów akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi Polaków na problemy osób zmagających się z depresją, nie trzeba było długo czekać. Po występie Bożeny Dykiel w "Dzień Dobry TVN" wystosowali oficjalne oświadczenie w tej sprawie, które można przeczytać na ich facebookowym profilu. 

d3sr07d

"Opinia wyrażona przez panią Bożenę Dykiel w "Dzień dobry" TVN nie jest opinią Fundacji tylko jej osobistą opinią. Nie była z nami konsultowana" – napisali w treści posta.  

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Paulina Młynarska o ślubie córki: "W Polsce szczuje się na ludzi nieheteroseksualnych"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3sr07d

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sr07d
d3sr07d