Trwa ładowanie...
d1z1s2n

Pedofilia wśród kobiet. Jest częstsza, niż nam się wydaje

Odsetek kobiet wśród pedofilów może sięgać nawet 10 procent, alarmuje prof. Maria Beisert, psycholożka, seksuolożka i prawniczka. Jeszcze 20 lat temu uważano, że jedynie około 1 proc. kobiet wykazuje skłonności pedofilskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Badacze zauważyli, że liczba kobiet pedofilek może być dużo większa
Badacze zauważyli, że liczba kobiet pedofilek może być dużo większa (123RF)
d1z1s2n

W rozmowie dla "Dużego formatu" psycholożka opisuje powody, dla których wystąpił tak drastyczny wzrost udziału kobiet w czynach pedofilskich. - Zaniżenie brało się z tego, że nawet nam, badaczom, ciężko było przyjąć, że to w ogóle możliwe - komentuje. Seksuolożka tłumaczy, że sprawczyniami są kobiety, które były ofiarami okrutnego wykorzystywania i wzrastały w rodzinie, w której nie mogły liczyć na opiekę i ochronę.

Temat pedofilii wśród kobiet poruszyliśmy na łamach naszego portalu w marcu, w wywiadzie Katarzyny Chudzik z Marcinem Borowskim, psychologiem i seksuologiem. - W tym temacie nie ma żadnych ekspertów na świecie. Badania dotyczące kobiet, które są sprawczyniami przemocy seksualnej, są nieliczne i niejasne - tłumaczy.

Innym czynnikiem wpływającym na statystyki jest akceptacja przez społeczeństwo. - Jest większe przyzwolenie na kontakt cielesny kobiety z dzieckiem. To jest przyczyna, dla której te badania są tak nieliczne, dla której nie można określić częstotliwości występowania tego typu zachowań - mówi Borowski. Według seksuologa nawet pomimo niewielkiej liczby badań i bardzo małej próbki kobiet można wywnioskować, że zaburzenia jak najbardziej występują. Najczęstszymi są właśnie pedofilia, sadyzm seksualny i ekshibicjonizm.

d1z1s2n

Pedofilia wśród kobiet jest problemem, który dopiero skupia uwagę badaczy. Do niedawna była ona wręcz mitem. - Byłem jeszcze na studiach uczony, że jeśli kobieta jest podejrzana o przestępstwo seksualne wobec dziecka, to jakkolwiek by badanie nie przebiegało, i tak nie powinno się u niej zdiagnozować zaburzenia preferencji seksualnych. Dlatego, że zaburzenia preferencji seksualnych u kobiet nie występują - mówi Borowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dominika Gwit-Dunaszewska mężu, hejcie i otyłości

d1z1s2n

Podziel się opinią

Share
d1z1s2n
d1z1s2n