Peeling do twarzy – najlepsze przepisy na domowe peelingi
Peelingi do twarzy to kosmetyki polecane wszystkim typom cery. Osoby posiadające skórę ze skłonnością do przetłuszczania się i powstawania wyprysków powinny sięgnąć po peeling ziarnisty. Z kolei cera sucha wymagać będzie pielęgnacji peelingiem enzymatycznym.
30.06.2018 | aktual.: 02.08.2018 11:44
Działanie peelingu do twarzy
Peeling do twarzy to formuła zawierająca grudki cukru, soli lub kawy. Poza tym dodawane są równe substancje, których zadaniem jest odżywianie skóry i nadawanie jej jędrności.
Do najważniejszych zadań stawianych peelingom do twarzy należy przede wszystkim oczyszczenie. Drobinki peelingu likwidują dzięki temu zaskórniki powstające z łoju i zanieczyszczeń w porach skóry, jak również wypryski powstałe w wyniku obecności bakterii. Poza tym peelingi do twarzy redukują zrogowaciały naskórek i usuwają suche skórki. Dzięki temu nowe komórki mogą się mnożyć i wydzielać substancje, takie jak kolagen czy elastyna. To nadaje im jędrności i blasku.
Gruboziarnisty peeling do twarzy
Gruboziarniste peelingi są niezwykle skuteczne, jeśli chodzi o ścieranie zrogowaciałego naskórka i oczyszczanie porów. W zależności od dobranych produktów nabierze także dodatkowych właściwości. Miód dogłębnie odżywi skórę, a biała glinka zbierze nadmiar sebum.
Cukrowy peeling do twarzy z witaminą E:
• 2 łyżki stołowe brązowego lub białego cukru,
• 1 łyżka stołowa oliwy z oliwek albo oleju kokosowego,
• pół łyżeczki witaminy E lub 1 kapsułka żelu z witaminą E.
Sposób wykonania: wszystkie wymienione składniki należy dobrze wymieszać. Następnie uzyskaną konsystencję nałożyć na twarz i masować skórę kolistymi ruchami. Peeling może przez jakiś czas pozostać na twarzy, aby substancje odżywcze z oliwy lub olejku kokosowego mogły się dogłębnie wchłonąć. Całość zmyć ciepłą wodą i posmarować kremem nawilżającym.
Gotowe peelingi do twarzy znajdziesz teraz na WP radarOkazji.
Drobnoziarnisty peeling do twarzy
Drobnoziarnisty peeling do twarzy poleca się osobom o cerze suchej. Bezbłędnie usuwa suche skórki, nie uszkadzając przy tym struktury skóry. Dodatkowe składniki nawilżają (oliwa z oliwek)i odżywiają (kefir).
Kawowy peeling do twarzy:
• 3 - 4 łyżeczki fusów kawy zaparzonej po turecku,
• oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci,
• cynamon (opcjonalnie).
Sposób przygotowania: ostudzone fusy należy zmieszać z oliwą, opcjonalnie dodać cynamon (który potrafi podrażnić skórę). Peeling rozprowadzić po całej twarzy, omijając oczy i dokładnie masować. Zmyć po 3 – 4 minutach ciepłą wodą. Jeśli zostanie na twarzy zbyt dużo oliwki, można zmyć ją szarym mydłem.
Peeling enzymatyczny do twarzy
Szczególnym rodzajem peelingu jest peeling enzymatyczny do twarzy. Nie posiada on grudek, ale za to składniki, których substancje czynne dokładnie oczyszczają i nawilżają cerę. Poleca się go przede wszystkim osobom o cerze naczynkowej, wrażliwej i suchej.
Enzymatyczny peeling pomarańczowy na twarz:
• sok z jednej pomarańczy,
• mąka kukurydziana (w ilości, która pozwoli uzyskać gładką papkę).
Sposób przygotowania: należy wycisnąć świeży sok z pomarańczy, a następnie powoli dodawać do niego mąkę. Masę rozprowadzić po twarzy, delikatnie masując. Pozostawić na około 10 minut i zmyć letnią wodą.