UrodaPeeling kawitacyjny - zastosowanie, efekty i cena

Peeling kawitacyjny - zastosowanie, efekty i cena

Peeling kawitacyjny - zastosowanie, efekty i cena
Źródło zdjęć: © 123RF
Anna Bator
02.07.2018 20:15, aktualizacja: 20.03.2019 19:06

Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych w salonach. Jest on bezpieczny dla skóry w każdym wieku. Jak przebiega peeling kawitacyjny i jakie efekty daje? Ile kosztuje zabieg kawitacji?

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny ma za zadanie oczyścić skórę i usunąć z niej martwy naskórek. Dzieje się to na skutek kawitacji, a więc przemiany substancji ciekłej w gazową. W przypadku peelingu kawitacyjnego ciekłą substancją jest woda wykorzystywana podczas peelingu. Peeling możliwy jest przy pomocy fal ultradźwiękowych, które powodują powstawanie pęcherzyków na skórze i ich rozbijania.

Peeling kawitacyjny - jak wygląda zabieg?

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy kosmetyczka nakłada na nią specjalne serum i rozpoczyna kurację falami ultradźwiękowymi. Scrubber, czyli urządzenie do kawitacji, przypomina bezdotykowy termometr zakończony cienką blaszką.

Kuracja jest bezbolesna, choć może powodować uczucie lekkiego drapania. Sam zabieg trwa do godziny. Ostatnim etapem jest masaż skóry oraz nałożenie maseczki bądź preparatu nawilżającego. W niektórych przypadkach, skóra twarzy może być delikatnie zaczerwieniona po peelingu kawitacyjnym. Ten stan znika zwykle w ciągu kilku bądź kilkunastu godzin.

Peeling kawitacyjny - kiedy i jak stosować?

Kawitację stosuje się zwykle na twarz, ale także na plecy, ramiona i dekolt. Zaleca się wykonywanie zabiegu w okresie od jesieni do wiosny. Niewskazana jest ekspozycja skóry po peelingu na działanie promieni słonecznych. Najlepszą metodą jest seria zabiegów do 6 lub 7 powtarzanych w odstępach tygodniowych.

Peeling kawitacyjny - efekty

Peeling kawitacyjny polecany jest w szczególności osobom zmagającym się z zaskórnikami, wągrami, ale także trądzikiem. Doskonałe efekty przyniesie też cerze mieszanej i tłustej. Z zabiegu kawitacyjnego powinny skorzystać także osoby chcące zredukować przebarwienia na skórze i wyrównać jej koloryt. W tym przypadku należy wykonać serię zabiegów, aby efekt był zadowalający.

Peeling kawitacyjny może także zredukować widoczność płytkich zmarszczek. Nadrzędną korzyścią jest oczyszczenie skóry twarzy, a także zahamowanie rozrostu bakterii występujących na skórze, mogących przyczyniać się do problemów dermatologicznych. Co więcej, peeling kawitacyjny pobudza krążenie krwi i sprawia, że skóra wygląda dużo świeżej.

Peeling kawitacyjny - przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny nie powoduje skutków ubocznych i uznawany jest na ogół za bezpieczny. Odradza się jednak wykonywanie zabiegu kobietom w ciąży, jak również osobom chorym na padaczkę, choroby tarczycy czy leczących się onkologicznie.

Wizytę w salonie należy także przełożyć w momencie pojawienia się opryszczki lub bakteryjnych zakażeń skóry.

Peeling kawitacyjny - cena

Cena jednego zabiegu kawitacji wykonywanego na twarzy to wydatek ok. 50-60 zł. Nieco droższe mogą być zabiegi wykonywane na dekolcie lub łączące twarz, szyję i dekolt (średnio 200 zł). Ceny mogą się różnić w zależności od salonu i użytych przy zabiegu preparatów bądź sprzętu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także