Trwa ładowanie...
d2p9dng

Peter Lindbergh nie żyje. Meghan Markle żegna wybitnego fotografa

Peter Lindbergh robił zdjęcia największym tego świata, sam będąc wielkim fotografem. Jednym z jego ostatnich zleceń były sesje zdjęciowe do projektu "Forces for Change" dla brytyjskiego "Vogue'a". Wtedy spotkał się z Meghan Markle, która dziś pięknie go żegna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meghan Markle opłakuje Petera Lindbergha
Meghan Markle opłakuje Petera Lindbergha (Getty Images)
d2p9dng

Peter Lindbergh nie żyje

Peter Lindbergh zmarł 3 września w wieku 74 lat. Urodzony w Lesznie fotograf zyskał międzynarodową sławę współpracą z brytyjską edycją "Vogue'a" w 1990 r. To on stoi za okładką ze wschodzącymi wtedy gwiazdami modelingu: Lindą Evangelistą, Naomi Campbell, Tatjaną Patitz, Cindy Crawford i Christy Turlington. Zainspirował George'a Michaela, który zaprosił je potem do swojego teledysku "Freedom".

d2p9dng

Jednym z ostatnich zleceń Lindbergha była okładka "Vogue'a". To był wyjątkowy projekt – wrześniowy numer brytyjskiej edycji magazynu współtworzyła księżna Sussex. Meghan Markle pojawiała się na planie i miała bezpośredni kontakt z Lindberghiem. Kiedy świat obiegła informacja o jego śmierci, wystosowała krótki, acz emocjonalny komunikat na Instagramie.

Peter Lindbergh i Meghan Markle

"Jest szanowany za umiejętność uchwycenia istoty tematu i promowanie zdrowych ideałów piękna, a także unikanie poprawiania zdjęć i preferowanie naturalnej urody przy minimalnym makijażu" – czytamy na profilu Sussex Royal. "Księżna Sussex współpracowała z Peterem w przeszłości i osobiście wybrała go, aby sfotografował 15 kobiet na okładkę brytyjskiego 'Vogue'a', który zredagowała. Nie ma innego fotografa, którego rozważałaby, aby zrealizować ten znaczący projekt. (…). Będziemy za nim bardzo tęsknić" – dodano.

d2p9dng

Peter Lindbergh miał czterech synów i siedmioro wnucząt. Do końca była przy nim jego druga żona Petra. Pozostawał też w dobrych relacjach z pierwszą, Astrid.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ona vs On. Nowy wymiar zakupów

d2p9dng

Podziel się opinią

Share
d2p9dng
d2p9dng