Trwa ładowanie...

"Piękna dziewczynka" to kolejna ofiara ataku w Manchesterze

8-letnia Saffie Rose Roussos jest jedną z co najmniej 22 ofiar, które zginęły na koncercie Ariany Grande. Internauci małą ofiarę ataku w Manchesterze nazwali "piękną dziewczynką".

Share
"Piękna dziewczynka" to kolejna ofiara ataku w Manchesterze
Źródło: Facebook.com
d2n1n08

Ośmioletnia Saffie była na koncercie z matką, Lisą Roussos i siostrą Ashlee Bromwich. Obie krewne obecnie przebywają w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Chris Upton, dyrektor szkoły podstawowej Tarleton Community, do której uczęszcza ośmiolatka, powiedział: "Saffie była po prostu piękną dziewczynką, w każdym aspekcie tego słowa. Była kochana przez wszystkich, a jej ciepło i uprzejmość zostaną zapamiętane z miłością. Saffie była cicha, skromna i kreatywna. Wiadomość o jej śmierci jest ogromnym wstrząsem."

d2n1n08

Szkoła ma pomóc pracownikom i uczniom poradzić sobie z szokującą wiadomością.

Poszukiwania Saffie

Początkowo nikt nie był w stanie zlokalizować miejsca pobytu Saffie, mimo że rodzina gorączkowo starała się dowiedzieć, gdzie może być dziewczynka. Powiadomiono policję, lokalne hotele i punkty dla poszkodowanych.

Kate Tinsley, której córka Jessica była najlepszą przyjaciółką z Saffie w Tarleton Community Primary School, powiedziała: "Próbowałam skontaktować się z mamą Saffie, ale bez skutku. Jessica poszła dziś do szkoły, nie wiedząc o niczym. Teraz wszyscy się martwią, cała wieś. Czekamy na wiadomości, że jest w porządku i że żyje - mówiła jeszcze rano Kate Tinsley.

Niestety okazało się, że 8-latka nie przeżyla ataku.

Policja potwierdziła dotąd 22 ofiary ataku, do którego doszło tuż po skończonym koncercie gwiazdy pop Ariany Grande. Mowa jest o co najmniej 59 rannych, wśród których są dziesiątki młodych ludzi oraz ich rodziców, którzy czekali pod halą na wracające z koncertu dzieci. Do wybuchu doprowadził zamachowiec-samobójca.

d2n1n08

Podziel się opinią

Share
d2n1n08
d2n1n08