GotowaniePrzepisyPiękne figurki, które aż szkoda zjeść – słodki prezent na mikołajki

Piękne figurki, które aż szkoda zjeść – słodki prezent na mikołajki

Piękne figurki, które aż szkoda zjeść – słodki prezent na mikołajki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Chocolissimo
Sylwia Ścibak

19.11.2019 11:05, aktual.: 19.11.2019 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

6 dzień grudnia to wyjątkowy czas nie tylko dla dzieci, które czekają na prezenty. To także doskonała okazja do obdarowania najbliższych dorosłych, np. rodziców, przyjaciół czy małżonka albo małżonki. Poniżej prezentujemy słodkie pomysły na mikołajkowe upominki.

Mikołajki – to już tradycja

Mikołajki wiążą się z kulturą chrześcijańską i są dniem, w którym wspomina się żywot św. Mikołaja, biskupa z Miry. O samym świętym niewiele wiadomo, jednak pewne jest, że wielbiony był za swoją wielką dobroduszność oraz hojność. Wedle legend była to osoba tajemnicza, pomagająca wszystkim ludziom i dzieląca się swoim bogactwem z potrzebującymi (stąd kultywowany do dzisiaj zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami). Mity o nim, przekazywane z pokolenia na pokolenie, mówiły także o jego nadludzkich zdolnościach, które miały pomagać między innymi rybakom, żeglarzom, przewoźnikom czy żołnierzom. W średniowieczu traktowano go jako patrona dzieci, a w polskiej tradycji uchodził za świętego opiekującego się pasterzami i zwierzyną, nie tylko hodowlaną, ale także dziką.

Współczesne zlaicyzowane mikołajki to święto przede wszystkim zwyczajowe, które polega w głównej mierze na dawaniu sobie prezentów i spędzaniu czasu ze znajomymi lub rodziną w przyjemnej atmosferze ciepła, miłości i sympatii. Jest to też dzień wprowadzający w okres przedświąteczny, kiedy to zaczynamy zdobić mieszkania czy biura bożonarodzeniowymi girlandami i myśleć intensywnie o prezentach na gwiazdkę.

Prezent na mikołajki – może coś słodkiego?

Niezależnie od tego, czy będziemy obdarowywać partnera lub partnerkę, dziecko, współpracownika albo nawet szefa, powinniśmy postawić na upominek wysokiej jakości, który będzie nie tylko przydatny, ale też ucieszy oko. Jeśli nie wiemy, co kupić, bo nie znamy szczegółowych preferencji naszego "mikołajka" czy "mikołajki", możemy postawić na uniwersalny wybór, czyli słodycze.

W sklepach dostaniemy przeróżne słodkie wyroby składające się z czekolady, owocowych, karmelowych, orzechowych czy alkoholowych wypełnień, zdobione kolorowymi posypkami, bakaliami oraz lukrem. Możemy sięgnąć nie tylko po tradycyjną tabliczkę czekolady – gorzkiej, mlecznej czy białej – która osłodzi nawet najbardziej wymagające podniebienie, ale też po piękne, pomysłowe figurki. Wybrane przez nas czekoladki przypominają kształtem choinki, zdobione bombki, renifery i bałwanki. Nie zabrakło również słodyczy, które wyglądają jak mikołaje.

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także