Trwa ładowanie...
d1fygen

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie – słodkie kalendarze adwentowe

W tradycji chrześcijańskiej adwent jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, refleksji nad życiem oraz duchowego oczyszczenia. W oczekiwaniu na ten okres pomagają kalendarze adwentowe w różnych postaciach, np. ze smacznymi czekoladkami w środku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Kalendarz adwentowy może być trafnym pomysłem na prezent
Kalendarz adwentowy może być trafnym pomysłem na prezent (iStock.com, Fot: Evgeniya Biryukova)
d1fygen

Kalendarz adwentowy – to już tradycja

Tradycja kalendarzy adwentowych ma swoje początki w XIX-wiecznych Niemczech. Wtedy właśnie wymyślono sprytny sposób na odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia. Początkowo wieszano religijne obrazki na drzwiach, które dotyczyły przyjścia Jezusa na świat. W innych domach palono po jednej świeczce na dzień, a niekiedy skreślano każdego dnia jedną z 24 kresek narysowanych kredą na drzwiach. Później pojawiły się pierwsze drukowane kalendarze adwentowe, których śledzenie było równocześnie swego rodzaju zabawą. Zawierały one bowiem wycinane obrazki do naklejania w osobnych okienkach.

Kalendarz adwentowy – w nowoczesnym wydaniu

Współczesne kalendarze adwentowe zawierają także słodycze. Każdy egzemplarz podzielony jest na 24 numerowane segmenty, w których znajdują się czekoladki. Jednak to nie wszystko, bo w niektórych drogeriach można dostać również kalendarze z kosmetykami zamkniętymi w niewielkich opakowaniach. Takie produkty mogą być bardzo pomysłowym prezentem dla kogoś, kto obchodzi swoje urodziny w listopadzie i bardzo lubi atmosferę związaną ze świętami.

Słodkie kalendarze adwentowe to również sprytny sposób na ograniczenie słodyczy i cukru w diecie. Jeśli każdego dnia spożywaliśmy mnóstwo ciastek czy batonów, ale przez czas adwentu pragniemy zmniejszyć liczbę zjadanych łakoci, możemy kupić kalendarz adwentowy i zjadać po jednej czekoladce dziennie aż do świąt. To sprawi, że odzwyczaimy się nieco od słodkiego smaku i być może w święta zjemy nieco mniej ciast i ciastek, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie i figurę. To już prosta droga do całkowitej eliminacji słodyczy, którą z kolei możemy potraktować jako postanowienie na nowy rok.

Słodkie kalendarze adwentowe wypełnione są czekoladkami o różnych smakach. Niektóre są nadziewane owocowymi kremami, karmelem, marcepanem, masłem orzechowym czy kawą. Każdy więc może znaleźć swoje ulubione warianty.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1fygen

Podziel się opinią

Share
d1fygen
d1fygen