Trwa ładowanie...

Pielgrzymka i randka. W Częstochowie będzie można zaliczyć dwa w jednym

Ateiści mają Tindera, a katolicy pielgrzymki. W najbliższą sobotę odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do Częstochowy. Program, poza religijnymi obrzędami, obejmuje także inne ciekawe wydarzenia.

Share
Pielgrzymka i randka. W Częstochowie będzie można zaliczyć dwa w jednymŹródło: Forum, fot: Henryk Przondziono/Foto Gość
ds4lckz

"Single wszystkich krajów, łączcie się!" - tymi słowami zaczyna się opis wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook. "Zapraszamy wszystkie osoby stanu wolnego, które pragną modlić się o dobrego współmałżonka. W programie całodniowej pielgrzymki znajdzie się także czas na wzajemne poznawanie się i wspólne rozmowy. Grupy zorganizowane, powyżej 15 osób, prosimy o obowiązkowe zgłoszenie mailowe".

Poza czasem wolnym na poznawanie się, katoliccy single mogą również uczestniczyć w wykładach takich jak "Jak gadać, żeby się dogadać" czy "Początek wieczności". Póki co, na samo wydarzenie na Facebooku zapisało się 57 osób, a zainteresowanych jest 360.

Głównym tematem spotkania jest "On, ona i miłość". Jest to pierwsza pielgrzymka dla singli organizowana przez Dolinę Miłosierdzia, ale nie od dziś wspiera ona spotkania ludzi samotnych. Od 2015 roku organizuje msze dla singli, na których oni mogą się spotkać. Choć na stronie internetowej wyraźnie zaznaczają, że nie chcą być traktowani jak biuro matrymonialne, to mimo to ich działania zmierzają w tym kierunku. W opisie mszy możemy przeczytać: "Jeśli zatem jesteś stanu wolnego (rozumianego zgodnie z nauką Kościoła), chcesz jeszcze bardziej poznać siebie, spotkać ludzi, którzy są podobnie, jak Ty poszukujący i pragnący spędzić czas wśród wartościowych ludzi, to zapraszamy Cię na Mszę św., a po niej wspólne spotkanie w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18:00".

Na pierwszą tego typu Mszę przyszło około 100 osób, więc jak widać, inicjatywa cieszy się niemałą popularnością.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

ds4lckz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds4lckz
ds4lckz