Blisko ludziPielgrzymka i randka. W Częstochowie będzie można zaliczyć dwa w jednym

Pielgrzymka i randka. W Częstochowie będzie można zaliczyć dwa w jednym

Pielgrzymka i randka. W Częstochowie będzie można zaliczyć dwa w jednym
Źródło zdjęć: © Forum | Henryk Przondziono/Foto Gość
Agata Porażka

13.10.2018 17:43

Ateiści mają Tindera, a katolicy pielgrzymki. W najbliższą sobotę odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do Częstochowy. Program, poza religijnymi obrzędami, obejmuje także inne ciekawe wydarzenia.

"Single wszystkich krajów, łączcie się!" - tymi słowami zaczyna się opis wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook. "Zapraszamy wszystkie osoby stanu wolnego, które pragną modlić się o dobrego współmałżonka. W programie całodniowej pielgrzymki znajdzie się także czas na wzajemne poznawanie się i wspólne rozmowy. Grupy zorganizowane, powyżej 15 osób, prosimy o obowiązkowe zgłoszenie mailowe".

Poza czasem wolnym na poznawanie się, katoliccy single mogą również uczestniczyć w wykładach takich jak "Jak gadać, żeby się dogadać" czy "Początek wieczności". Póki co, na samo wydarzenie na Facebooku zapisało się 57 osób, a zainteresowanych jest 360.

Głównym tematem spotkania jest "On, ona i miłość". Jest to pierwsza pielgrzymka dla singli organizowana przez Dolinę Miłosierdzia, ale nie od dziś wspiera ona spotkania ludzi samotnych. Od 2015 roku organizuje msze dla singli, na których oni mogą się spotkać. Choć na stronie internetowej wyraźnie zaznaczają, że nie chcą być traktowani jak biuro matrymonialne, to mimo to ich działania zmierzają w tym kierunku. W opisie mszy możemy przeczytać: "Jeśli zatem jesteś stanu wolnego (rozumianego zgodnie z nauką Kościoła), chcesz jeszcze bardziej poznać siebie, spotkać ludzi, którzy są podobnie, jak Ty poszukujący i pragnący spędzić czas wśród wartościowych ludzi, to zapraszamy Cię na Mszę św., a po niej wspólne spotkanie w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18:00".

Na pierwszą tego typu Mszę przyszło około 100 osób, więc jak widać, inicjatywa cieszy się niemałą popularnością.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (636)
Zobacz także