Trwa ładowanie...
d46rbl1

Pierścionek z oczkiem to nie tylko ozdoba - 5 kamieni, które mają swoją symbolikę

Symbolika kamieni szlachetnych i półszlachetnych to intrygująca i tajemnicza dziedzina wiedzy. Dobrze wiedzieć, co symbolizuje kamień, który nosimy na palcu lub którym kogoś obdarowaliśmy. Kto wie, czy nasz prezent nie jest sprzeczny z intencją, z jaką dajemy upominek?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamień w pierścionku to nie tylko ozdoba
Kamień w pierścionku to nie tylko ozdoba (Pixabay.com)
d46rbl1

Symbolika kamieni szlachetnych i półszlachetnych - perydot

Kolorowe kamienie w oczkach pierścionków kuszą pięknymi barwami i ozdobną strukturą. Nie każdy wie, że prawie każdy kamień ma symbolikę, często przypisuje mu się także określony wpływ na nasze samopoczucie. Kamyk na szczęście, kamyk na zdrowie lub kamyk, który pozwoli znaleźć miłość – brzmi jak bajka, ale kamienie od lat intrygują swoim znaczeniem. Jednym z takich kamieni jest na przykład perydot. Przypisuje mu się lecznicze działanie polegające na oczyszczaniu z toksyn oraz pobudzaniu oragnizmu. Wywołuje też pozytywne emocje i poczucie szczęścia. Dzięki intensywnej, zielonej barwie, która kojarzy nam się z majową, zieloną trawą, perydot wzmaga odwagę, chęć realizacji planów i umiejętność otwierania się na ludzi.

Pierścionek z cytrynem - prezent dla kogoś nieśmiałego lub przedsiębiorczego

Cytryn to przejrzysty kamień o jasnożółtej barwie. Jest cenionym kamieniem jubilerskim. Podobno podnosi pewność siebie i poczucie samoakceptacji. Idealny dla kogoś, komu chcemy dodać odwagi lub kogoś, kto żyje na wysokich obrotach i potrzebuje wzmocnienia. Podobno ma to związek z jego kolorem. Dlaczego? Żółty kojarzy nam się ze słońcem, ciepłem, latem i cudowną pogodą, której teraz szczególnie brakuje. Ten kamień dzięki pozytywnym skojarzeniom buduje w nas poczucie optymizmu. Najpiękniejsze proste pierścionki z oczkiem nieco straciły na popularności na rzecz dizajnerskich pierścionków lub prostych obrączek, jednak ich klasyczny urok pozwala łączyć je w zestawy z innymi, modnymi pierścionkami i bransoletkami.

Czy wiesz, co oznacza granat?

Granat, ze względu na intensywnie czerwoną barwę zwany kamieniem miłości, ma wzmagać namiętność. Przypisuje mu się także związek ze wzmożoną intuicją. Głęboka, krwista wręcz barwa, działa podobnie jak w przypadku cytrynu - wzmaga pewność siebie, ale i poczucie siły oraz waleczności. Królewski kolor dla pewnych siebie osób. Dodatkowo granat pomaga nam w działaniach twórczych. Jest także wart polecenia jako modny, czerwony dodatek.

Bursztynowy blask

Właściwości lecznicze bursztynu są znane od dawna, a jego wartość jubilerska w Polsce jest szczególnie ceniona. Klasyczny, wielokolorowy bursztyn oznacza między innymi sukces. Kamień ten ma właściwości oczyszczające i ochronne.

Ochronny kryształ górski

Właściwości ochronne przypisuje się także kryształowi górskiemu. Jest to przejrzysty, biały kamień. Co ciekawe nagrzewa się od ciała do temperatury wyższej od naszej skóry. Dlatego określa się go jako akumulator – ciepła, ale i motywacji do działania. Ze względu na przejrzystość kryształ górski symbolizuje też czystość.

d46rbl1

Podziel się opinią

Share
d46rbl1
d46rbl1