GwiazdyPiotr Swend zasłynął rolą Maćka w "Klanie". Czym zajmuje się dzisiaj?

Piotr Swend zasłynął rolą Maćka w "Klanie". Czym zajmuje się dzisiaj?

Piotr Swend - co u niego słychać?
Piotr Swend - co u niego słychać?

09.09.2021 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Swend od lat wciela się w rolę Maćka w kultowym serialu "Klan". Pracę na planie aktor zaczął już w wieku 8 lat. Co dzisiaj u niego słychać?

W 1997 r. ekipa filmowa przeprowadzała casting w szkole Piotra Swenda. Aktor od razu zachwycił realizatora.

- Zaraz potem, na drugim etapie castingu, Piotra zaakceptował reżyser "Klanu", Paweł Karpiński. Na zdjęcia mieliśmy stawić się już... 3 września - mówiła Elżbieta Branicka, mama Piotra w wywiadzie dla Onetu.

Kobieta od zawsze marzyła o tym, aby jej syn realizował swoje marzenia. Właśnie dlatego kupiła mu pianino czy zapisała do kółka teatralnego.

Piotr Swend od lat gra w "Klanie"

Bezgraniczna miłość matki sprawiła, że Piotr Swend realizował się na niemal każdym polu. Gra na pianinie, maluje, występował w teatrze i od lat gra w kultowym serialu "Klan". Swend doskonale pogodził naukę ze wszystkimi swoimi pasjami. Branicka nie ukrywała, że tego obawiała się najbardziej.

Piotr zawsze powtarzał, że może rzucić szkołę, ale nigdy aktorstwo. Dzięki występom w serialu aktor nabrał pewności siebie. Czasami nawet sam podsyłał pomysły na swoją rolę.

- Realizatorzy dostosowali się do rytmu pracy chłopca. Wszystko trwa dłużej niż normalnie. Musimy wiele razy robić duble, ale nikomu to nie przeszkadza. Ekipa jest bardzo cierpliwa, wszyscy są w porządku i spisują się na medal - opowiadała Małgorzata Ostrowska-Królikowska dla Natemat.pl.

Walka ze stereotypami

Scenarzyści "Klanu" bardzo chcieli obalić mity związane z zespołem Downa. Uwrażliwiali społeczeństwo na problemy osób z niepełnosprawnościami. Piotr Swend udowadnia, że choroba nie przeszkadza mu w pracy i realizacji marzeń.

- Społeczeństwo trzeba uświadamiać, że niepełnosprawność intelektualna nie równa się głupocie, a obcowanie z takimi osobami jedynie poszerza horyzonty i światopogląd - mówiła mama aktora.

Co dzisiaj robi Piotr Swend? Wątek Maćka jest chwilowo wyciszony w "Klanie", ale Piotr nie stoi w miejscu. Aktualnie gra w Teatrze 21, który wystawia spektakle z udziałem osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)