Blisko ludziPłacz podczas seksu. Zdarza się częściej niż myślimy

Płacz podczas seksu. Zdarza się częściej niż myślimy

Płacz podczas seksu. Zdarza się częściej niż myślimy
Źródło zdjęć: © 123RF | Dmitriy Shironosov
19.12.2018 21:11, aktualizacja: 29.01.2019 17:37

Płacz podczas seksu jest dla wielu osób powodem do wstydu. Większość osób nie wie, skąd biorą się te łzy. Przyczyna może mieć bardzo duże znaczenie dla naszej relacji z partnerem.

- Z reguły, jeśli zaczynamy płakać podczas uprawiania seksu, natychmiast próbujemy przestać i myślimy: "Co się dzieje?" lub "Naprawdę nie powinnam teraz tego robić" - mówi magazynowi "Woman's Health" Rachel Wright, terapeutka małżeńska i rodzinna. - Pomimo, iż może nie być to nasza ulubiona rzecz podczas uprawiania seksu, płacz jest całkowicie normalny - dodaje.

Kolejna specjalistka, seksuolożka Sarah Nasserzadeh, twierdzi, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest szczera rozmowa z partnerem.

Oznacza to, że musimy otwarcie porozmawiać o tym, dlaczego w ogóle popłynęły nam łzy. Bez względu na to, czy przyczyną jest miesiączka, ciąża, tabletki antykoncepcyjne, większość kobiet doświadcza burzy hormonów w organizmie. Nassarzadeh podkreśla, że potrafią wywołać wodospad łez bez powodu, także podczas stosunku płciowego. Tym zazwyczaj tłumaczy się płacz w trakcie zbliżenia, ale są także inne powody, na które warto zwrócić uwagę.

*Wstyd lub poczucie winy *

Nasserzadeh pracowała z kobietami, które wyznawały jej, że płaczą podczas seksu, gdyż nie wierzą, że zasługują na chwilę dla siebie. Uważają, że powinny się skupić m.in. na obowiązkach domowych albo na swoim dziecku, a nie na sprawianiu sobie przyjemności. Seksuolożka zwraca uwagę na to, że najpierw musimy zadbać o siebie, żeby później móc dbać o innych.

Żałoba

Śmierć bliskiej osoby może być jednym z powodów, dla których łzy lecą nam w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli wciąż przeżywamy rozstanie lub czyjeś odejście, to nic dziwnego, że czasem żałoba przejmuje kontrolę. Nawet w trakcie przyjemności.

Niezwykłe połączenie

Czasem nie ma słów, by oddać to, jak dobrze rozumiemy swojego partnera. Zamiast tego, są łzy. Seksuolożka Nasserzadeh potwierdza, że jeśli seks oznacza dla nas niezwykłe połączenie z partnerem, nasze ciało może zdecydować się pokazać emocje przez płacz. Wright dodaje, że jes to to wręcz typowe. Podczas takich chwil nasz organizm potrafi uwalniać emocje gromadzone w nim przez dłuższy czas, co może skutkować łzami.

Ból

Jednym z powodów, dla którego łzy płyną podczas seksu, może być ból. W tym przypadku należy nieco zwolnić lub sięgnąć po nawilżacze, które złagodzą sytuację. Jeśli zdarza się to często, warto zasięgnąć porady lekarza, gdyż powodem może być choroba.

Szczęście

- Jeśli nigdy, bądź rzadko, miewiasz satysfakcjonujący seks, to gdy już do tego dojdzie, może to być tak wspaniałe, że popłyną łzy z wdzięczności, radości lub szczęścia - twierdzi seksualożka. I trzeba pozwolić im płynąć.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta