UrodaPo wyciskaniu pryszczy czas na kolejne dziwaczne filmy

Po wyciskaniu pryszczy czas na kolejne dziwaczne filmy

Po wyciskaniu pryszczy czas na kolejne dziwaczne filmy
Źródło zdjęć: © 123RF
Aleksandra Kisiel
24.07.2018 08:48, aktualizacja: 24.07.2018 11:48

Wyciskanie pryszczy to trend, który na YouTube ma się doskonale. Dr Sandra Lee, aka Dr Pimple Popper, ma 4 miliony subskrybentów! Ale zdaje się, że czas na nową, obrzydliwą obsesję. W serwisie pojawia się coraz więcej filmów- relacji z zeskrobywania łupieżu. I podobnie, jak z wyciskaniem pryszczy, tak i z łupieżem, widzowie zastanawiają się: "Dlaczego to tak wciąga?"

Czasy, kiedy wchodziłaś na YouTube, żeby obejrzeć ulubione teledyski, dawno minęły. Teraz platforma coraz częściej zastępuje tradycyjną telewizję. A można tu znaleźć wszystko. Śmieszne filmiki z kotami, tutoriale makijażowe, instruktaże dla majsterkowiczów, spotkania TED. I gdzieś między wykładami noblistów a teledyskami Georga Michaela można znaleźć prawdziwe skarby. Jak 190 000 klipów-relacji z wyciskania pryszczy. To działka mocno wyspecjalizowana, która ma swoje gwiazdy. Największa to dermatolog, Dr Sandra Lee, dla fanów – Dr Pimple Popper. Nie straszna jej żadna cysta, wągier czy zaskórnik. Jej najpopularniejsze klipy mają po 25-30 milionów odsłon! Kolejne filmy wywołują falę obrzydzenia, ale jak czytamy w komentarzach: "Nie da się przestać tego oglądać!"

Teraz przyszła pora na kolejną obsesję: łupież. W sieci jest coraz więcej filmów robionych przez dziewczyny, które z chirurgiczną precyzją zeskrobują ze skóry głowy wielkie płatki łupieżu. To nisza jeszcze niezagospodarowana. Wciąż czeka na swoją wielką gwiazdę. A filmów przybywa. Teraz jest ich ok. 2600. Wszystkie wyglądają tak samo: zbliżenie na skórę głowy, narzędzie do zeskrobywania – cienki grzebień, dłutko dentystyczne, łyżeczka do wyciskania wągrów i precyzyjne, konsekwentne zeskrobywanie kolejnych płatków skóry.

Czy taka praktyka jest zdrowa? Absolutnie nie! Po pierwsze, zeskrobywanie łupieżu nie usuwa jego przyczyny. Po drugie, podrażnia skórę głowy, może prowadzić do stanu zapalnego i zaostrzenia choroby. Po trzecie, zeskrobując łupież, uszkadzasz cebulki włosów. O ile wyciskanie pryszczy, robione przez profesjonalistę, w sterylnych warunkach, bywa jedynym sposobem usunięcia wyjątkowo dużych czy opornych na działanie kosmetyków cyst, czy wągrów, o tyle zdrapywanie płatków naskórka z głowy, zawsze będzie miało wyłącznie negatywne konsekwencje. Ale to pewnie nie wystarczy, aby zdusić rodzący się trend. W komentarzach czytamy: "Mogłabym zeskrobywać twój łupież całymi dniami" czy "Uwielbiam to wideo!". Czas szykować się na kolejny, obrzydliwy trend.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także