Pobrali się w dzień katastrofy smoleńskiej. Hejterzy nie odpuszczali

Pobrali się w dzień katastrofy smoleńskiej. Hejterzy nie odpuszczali

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski wzięli ślub 10 kwietnia 2010 roku
Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski wzięli ślub 10 kwietnia 2010 roku
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
10.04.2024 10:10, aktualizacja: 10.04.2024 10:47

Dla wielu par ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem. Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski z datą swojej ceremonii mieli jednak pewien problem. Uroczystość odbyła się 10 kwietnia 2010 roku, czyli w dzień katastrofy smoleńskiej.

Pierwsze plotki o związku Romy Gąsiorowskiej i Michała Żurawskiego pojawiły się, kiedy aktorzy pojawili się w serialu "Londyńczycy". Sam Żurawski przyznał, że z Romą poznał się pięć lat wcześniej w warszawskim Teatrze Rozmaitości. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia - Żurawski był wówczas w innym związku.

Kiedy jednak Gąsiorowska i Żurawski zbliżyli się do siebie, dość szybko podjęli decyzję o ślubie. Niestety wybrana data wszystkim kojarzy się z wyjątkowo smutnym wydarzeniem, co stało się źródłem hejtu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Powiedzieli sobie "tak" w dzień katastrofy. Ludzie nie mogli tego zrozumieć

W sieci pojawiło się wiele nieprzyjemnych komentarzy. Internauci zastanawiali się, dlaczego Gąsiorowska i Żurawski nie przełożyli uroczystości. Tego samego dnia rano, czyli 10 kwietnia 2010 roku, doszło do katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, w której zginęła m.in. polska para prezydencka.

"Śmieszą mnie reakcje hejterów w necie, którzy piszą, jak mogliśmy zaplanować sobie ślub w taki dzień. Bardzo długo nie wiedzieliśmy, co się stało, bo nie mamy telewizora. O katastrofie dowiedzieliśmy się od naszych gości. Byłam w takim ferworze przygotowań i napięciu, że niewiele zrozumiałam z tego, co do mnie mówią. Dopiero później zaczęło wszystko do nas docierać" - powiedziała w wywiadzie dla "Pani" aktorka.

Samo wydarzenie, mimo katastrofy, zarówno dla Gąsiorowskiej jak i Żurawskiego było bardzo wzruszającym momentem.

"Na ślubie płakałem, bo stałem obok kobiety, którą kocham, która jest najwspanialsza na świecie i myślałem o tym, że będę musiał teraz przeżyć z nią całe życie" - mówił Michał Żurawski w rozmowie z Kubą Wojewódzkim w 2017 roku.

"Tak, rozwodzimy się"

W marcu 2024 roku media obiegła wiadomość, że związek aktorów nie przetrwał próby czasu.

- Są informacje, że rozwodzę się z mężem. Nasza historia skończyła się dawno temu (...). Jestem osobą publiczną od 20 lat, nigdy nie ujawniliśmy w mediach żadnych sekretów. Teraz jest tak samo. Już bardzo długo nie jesteśmy razem. Tak, rozwodzimy się - zdradziła Roma Gąsiorowska w wywiadzie dla natemat.pl.

Para doczekała się dwojga dzieci.

- Wtedy podejmuje się kolejne kroki, żeby sobie poradzić. A jeśli jesteś rodziną alkoholika, to też masz do wykonania ogromną pracę. Musisz działać razem z osobą, która ma coś do przerobienia. Samemu coś przerobić. Najważniejsze, by dzieci nie doświadczały sytuacji, które będą narażały je na stres związany z problemem alkoholowym. To trudne i świadome podejście - uchyliła rąbka tajemnicy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl