Podchwytliwa zagadka matematyczna. Większość podaje zły wynik

Podchwytliwa zagadka matematyczna. Większość podaje zły wynik

Zadziwiająca zagadka matematyczna
Zadziwiająca zagadka matematyczna
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Trinity
19.01.2024 09:20, aktualizacja: 19.01.2024 11:48

Wcale nie jest taka prosta, jak się wydaje. To matematyczne równanie jest na tyle podchwytliwe, że w pułapkę złapało się już wiele osób. A czy wy potraficie je poprawnie rozwiązać? Czas spróbować swoich sił.

Większość ludzi opuszcza szkołę z dożywotnią nienawiścią do matematyki. A szkoda, ponieważ rozwiązywanie zagadek matematycznych i logicznych pozytywnie wpływa na pracę mózgu, pozwalając cieszyć się jego sprawnością o wiele, wiele dłużej. Przedstawiamy wam prostą zagadkę matematyczną, która nie powinna nikomu sprawić trudności – o ile pamięta się o pewnej kluczowej zasadzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podstępna zagadka matematyczna. Znasz prawidłowy wynik?

Ciekawe równanie zamieścił na platformie X użytkownik @KJ Cheetham, opisując je na swoim profilu w następujący sposób:

Matematyczny mem, który jest raczej śmieszny niż głupi.
Rozwiązujcie uważnie!
230 – 220 x 0,5 = …
Może nie uwierzycie, ale poprawna odpowiedź to 5!

Dla każdego, kto uważał na matematyce, taki wynik wydaje się absolutnie wykluczony… A może wcale nie? Preanalizumy to podchwytliwe zadanie na spokojnie.

Kolejność wykonywania zadań to klucz. Na czym polega?

Aby rozwiązać to równanie, trzeba koniecznie pamiętać o kolejności wykonywania zadań. Wygląda ona następująco: najpierw wykonujemy działania w nawiasach, później mnożenie i dzielenie, a na samym końcu dodawanie i odejmowanie. W związku z powyższym, zadanie powinno zostać rozwiązane w tej sposób:

230 - 220 x 0,5 = 230 - 110 = 120

Wynik wykonanego poprawnie równania to "120". Skąd zatem wzięła się liczba "5"? To po prostu mniej lub bardziej zabawny żart użytkownika @KJ Cheetham, który wcale nie twierdzi, że prawidłowy wynik to "5", tylko "5!". Ważny jest tutaj wykrzyknik, który oznacza silnię. A 5! (silnia) daje właśnie 120.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także