Trwa ładowanie...

Podczas zabiegu in vitro doszło do pomyłki. "Okradziono mnie z możliwości noszenia własnego dziecka"

Po kilku miesiącach od narodzin wymarzonej, drugiej córki, małżeństwo z Los Angeles dowiedziało się, że nie jest ona ich biologicznym dzieckiem. Jak się okazało, podczas zabiegu in vitro w klinice doszło do niewyobrażalnego błędu.

Podczas zabiegu in vitro doszło do pomyłki Podczas zabiegu in vitro doszło do pomyłki Źródło: New York Post
d4cwgx4
d4cwgx4

Daphna i Alexander Cardinale z Kalifornii przez wiele lat starali się o drugie dziecko. Choć ich pierwsza córka miała już 7 lat i została poczęta w naturalny sposób, przy drugiej musieli skorzystać z metody in vitro, wykorzystując własny zarodek. Druga dziewczynka przyszła na świat we wrześniu 2019 roku. Po kilku miesiącach od porodu okazało się jednak, że nie jest ona ich biologicznym dzieckiem.

"Okradziono mnie z możliwości noszenia własnego dziecka"

Tuż po narodzinach dziecka Daphna i Alexander Cardinale mieli wątpliwości. Zauważyli, że dziewczynka ma znacznie ciemniejszy kolor skóry niż oni oraz ich pierwsza córka. Wierzyli jednak lekarzom, którzy zapewniali, że na pewno jest ich biologicznym dzieckiem.

Po kilku miesiącach, kiedy różnice między nimi, a córką były coraz bardziej zauważalne, postanowili przeprowadzić testy DNA. Te nie pozostawiły wątpliwości - to nie ona była ich biologicznym dzieckiem.

- Przytłaczało mnie wiele emocji. Czułam się oszukana i zdradzona. Jednocześnie nie mogłam gniewać się przecież na dziecko, które urodziłam - powiedziała Daphna w wywiadzie dla CBS News.

d4cwgx4

Para jak najszybciej zgłosiła się do kliniki w Kalifornii. Tam odnaleziono ich biologiczną córkę, która urodziła się w odstępie tygodnia, od dziewczynki, którą urodziła Daphna.

"Karmiłam piersią dziewczynkę, którą później musiałam oddać"

- Okradziono mnie z możliwości noszenia własnego dziecka. Nie miałam okazji się z nią związać podczas ciąży i w pierwszych miesiącach życia - mówiła Daphna Cardinale, która podkreśliła, że najgorsza jest dla niej świadomość, że "karmiła piersią dziewczynkę, którą później musiała oddać".

Dziś Cardinale'owie wychowują swoją biologiczną córkę i wciąż są w kontakcie z drugim małżeństwem, które odzyskało także swoją. Obie rodziny złożyły oskarżenie przeciwko Kalifornijskiemu Centrum Zdrowia Reprodukcyjnego oraz doktorowi Eliranowi Morowi z kliniki w Los Angeles. Domagają się odszkodowania.

Alexander Cardinale z biologiczną córką New York Post
Alexander Cardinale z biologiczną córką Źródło: New York Post
d4cwgx4

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Małgorzata Rozenek-Majdan na temat in vitro

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4cwgx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cwgx4