Wlej do storczyka. Nowe pąki zaczną rosnąć w oczach
Storczyk to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, która pojawia się w domach Polaków. Jest urokliwy, choć nieco wymagający, dlatego też warto wiedzieć, jak prawidłowo o niego dbać. Niestety, samo podlewanie nie wystarczy. Storczyk uwielbia być nawożony jednym, specyficznym napojem.
31.01.2023 | aktual.: 24.03.2024 15:38
Storczyk bądź orchidea - nazwy są dwie, lecz to ta sama roślina. Najczęściej ma kremowe lub różowe kwiaty, które pięknie prezentują się w domowych wnętrzach i zawsze wywołują zachwyt. Choć jest wyjątkowo często kupowany, nie każdy właściciel wie, jak prawidłowo należy o niego dbać. Samo regularne podlewanie bowiem nie wystarczy. Zastosuj u niego ten nawóz, a szybko ci podziękuje.
Podlej storczyka piwem
Zacznijmy od tego, że już przy kupowaniu storczyka należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze - zawsze wybieraj takiego, który ma wiele zdrowych pąków kwiatów. Po drugie, nie mogą być one wiotczejące bądź usychające. Już wtedy będzie wiadomo, że storczyk nie przetrwa długo, a mimo twojej dbałości - nie wypuści kwiatów.
Trzecią i ostatnią kwestią są liście, które powinny być zielone. Jeżeli mają jakiekolwiek przebarwienia, oznacza to, że roślina jest już w słabej kondycji bądź zaczyna chorować.
Czasem dochodzi jednak do sytuacji, w której mimo regularnego podlewania storczyka nie jest silny i zdrowy. Wówczas należy zastosować jeden, sprytny sposób, w którym główną rolę odgrywa niskoprocentowe, jasne piwo. To właśnie dzięki niemu twój storczyk odżyje, a jego nowe pąki kwiatów będą rosły nie tylko szybko, ale i obficie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Piwo uratuje storczyka
Pierwszą i główną zasadą podlewania storczyka piwem jest to, że napój nie może być smakowy (taki zawiera szkodzące barwniki oraz słodziki). Dodatkowo, trzeba odstawić go wcześniej na kilka godzin - tak, aby był w pełni wygazowany. 50 mililitrów piwa należy następnie wymieszać ze szklanką wody i podlać storczyka. Taki piwny nawóz najlepiej stosować raz w miesiącu. Inaczej może zaszkodzić roślinie i wywołać odwrotny efekt.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.