Podmieniono ją w szpitalu jako dziecko. Prawda wyszła na jaw 16 lat później

Podmieniono ją w szpitalu jako dziecko. Prawda wyszła na jaw 16 lat później

Hiszpanka została podmieniona w szpitalu jako dziecko
Hiszpanka została podmieniona w szpitalu jako dziecko
Źródło zdjęć: © Getty Images
09.09.2021 07:25

Kobieta pochodząca z Hiszpanii odkryła, że jako dziecko została podmieniona w szpitalu. Dzisiaj żąda odszkodowania, chce również poznać prawdę i dowiedzieć się, kto jest jej rodziną. W jaki sposób doszło do błędu?

Hiszpanka urodziła się w 2002 r. w szpitalu w Logroño. Tego samego dnia na świecie pojawiła się inna dziewczynka, którą położne położyły w inkubatorze obok. Podczas wypisywania ich mam do domu, doszło do fatalnej pomyłki.

Prawda wyszła na jaw po 19 latach

Kobieta była wychowywana przez babcię, która w 2017 r. chciała uzyskać prawa opieki nad nastolatką. Wówczas zażądała od jej ojca testów DNA. Wtedy cała sprawa zaczęła nabierać tempa. Okazało się, że mężczyzna nie jest biologicznym ojcem dziewczyny, a kolejne badania wykazały, że matka też nie jest biologiczną rodziną.

Kiedy Hiszpanka skończyła 16 lat, zgłosiła się po pomoc prawną. Chciała zdobyć jak najwięcej informacji o swoich biologicznych rodzicach i dowiedzieć się w jakich okolicznościach przyszła na świat. Podczas prywatnego dochodzenia udało się ustalić, że nastolatka mogła być podmieniona tylko z jedną dziewczynką ze szpitala.

Wysokie odszkodowanie

Lokalna hiszpańska gazeta poinformowała, że dziewczyna zażądała od regionalnego ministerstwa zdrowia 3 mln euro odszkodowania. Urząd nie przystał na te warunki. Kobieta otrzymała propozycję 215 mln euro.

Dziewczyna, z którą została podmieniona, wie o całej sprawie, ale nie zaangażowała się w działania prawne. Obecnie kobiety mają po 19 lat. Jedna z nich złożyła pozew i czeka na wyniki testów DNA, które mają potwierdzić tożsamość jej biologicznych rodziców.

Rząd regionalny zaoferował rodzinom wsparcie w różnych aspektach. Przedstawicielka hiszpańskiego ministerstwa zdrowia, Sara Alba, miała powiedzieć, że trudno stwierdzić, kto odpowiada za błąd. Według niej popełnienie go dzisiaj jest wręcz niemożliwe. Podobno obecnie procedury są tak sztywne i przejrzyste, a co za tym idzie - niezawodne. Sytuację sprzed lat określiła "błędem ludzkim".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także