UrodaPodobają ci się dołeczki w policzkach? Ty też możesz je mieć!

Podobają ci się dołeczki w policzkach? Ty też możesz je mieć!

Podobają ci się dołeczki w policzkach? Ty też możesz je mieć!
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Martyna Wojciechowska
28.06.2017 16:36, aktualizacja: 28.06.2017 17:14

Dołeczki w policzkach sprawiają, że wyglądamy dziewczęco i uroczo. Właśnie dlatego większość z nas chciałaby je mieć. Natura obdarowała nimi nieliczną grupę osób - podobno ma je tylko 20 proc. populacji świata. Dzięki zabiegowi, który oferują kliniki medycyny estetycznej, może zyskać dołeczki jak malowane.

Niewiele osób wie, że dołeczki w policzkach dziedziczymy w genach. Choć się nimi zachwycamy, uważane są za wadę anatomiczną. Jak twierdzą lekarze, w miejscu wgłębień skóra jest za bardzo przytwierdzona do kości. - Dołeczki w policzkach powstają wtedy, kiedy skóra bezpośrednio łączy się z błoną śluzową - czytamy na stronie internetowej przychodni medycznej Ars Medica.

Mimo to kobiety wciąż ich pożądają. Dołeczki ma księżna Kate i niektóre hollywoodzkie gwiazdy oraz top modelki, m.in. Miranda Kerr, Carey Mulligan i Cheryl Cole. Decydując się na specjalistyczne zabiegi w klinikach medycyny estetycznej, możemy uzyskać podobny efekt. Polega on na usunięciu mięśnia na niewielkiej powierzchni. "W ten sposób utworzy się łączenie między błoną śluzową i skórą i w momencie uśmiechu błona przyciągnie skórę tworząc dołeczek" - czytamy na stronie przychodni Ars Medica.

Jeżeli obawiasz się skutków ubocznych, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Skutki uboczne zabiegu są minimalne i ograniczają się do opuchlizny w okolicach policzków, która zanika w ciągu kilkunastu dni po zabiegu.

Obraz
© newbeauty.com

Na forach internautki zachwycają się dołeczkami. "Marzę o dołeczkach!! Mi sie robi taki tylko po prawej stronie, jak sie uśmiecham, a wolalabym mieć głębsze po obu... Osoby z dołeczkami wyglądają uroczo, jak się uśmiechną. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy dołeczków i szczerze zazdroszczę" - pisze jedna z nich. "Wyglądają przeuroczo. Kurczę, nie wiedziałam, że już można je sobie po prostu 'zrobić'. Świetna sprawa. Pytanie tylko, czy prezentuje się to później naturalnie - pisze kolejna dziewczyna.

Jeżeli chciałabyś poddać się takiemu zabiegowi, od kilku lat jest to możliwe również z Polsce. Koszt wynosi średnio 7 tysięcy złotych.

Źródło artykułu:WP Kobieta