Trwa ładowanie...

Polak wśród 15 najprzystojniejszych mężczyzn świata. Oto Patryk Tomaszewski z Lublina

O Miss Universe czy Miss World słyszeli niemal wszyscy. Niewiele osób jednak wie, że mężczyźni również mają swój konkurs piękności. W tym roku jednym z finalistów Manhunt International został Polak – Patryk Tomaszewski z Lublina.

Share
Polak wśród 15 najprzystojniejszych mężczyzn świata. Oto Patryk Tomaszewski z Lublina
Źródło: Facebook.com
d286we3

Patryk Tomaszewski znalazł się w finałowej piętnastce najprzystojniejszych mężczyzn świata w najstarszym męskim konkursie urody Manhunt International. Gala finałowa konkursu odbyła się w Gold Coast w Australii. Podobnie jak w przypadku kobiecych konkursów piękności, poprzedzało ją 3-tygodniowe zgrupowanie, podczas którego delegaci udzielali wywiadów lokalnym mediom i zwiedzali australijskie wybrzeże.

W rozmowie z WP Kobieta Patryk przyznał, że zupełnie nie spodziewał się takiego wyróżnienia.

– Niesamowita przygoda i też zarazem odwaga, aby wyjść przed szereg. Wiele osób dużo mówi, ile by zrobiło i nic z tym nie robi, choć ma w sobie wiele potencjału. Ja może nie mam go za wiele, ale postanowiłem to sprawdzić – przyznaje Patryk. – To była wielka przygoda, a zarazem przyjemność uczestniczyć w Manhunt International – dodaje.

Podczas gali finałowej Patryk zaprezentował się w lubelskim stroju ludowym, wypożyczonym od Zespołu Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej w Lublinie.

26-letni Patryk Tomaszewski urodził się w Kraśniku w województwie lubelskim. Ukończył prawo kanoniczne, a obecnie jest studentem V roku prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zawodowo zajmuje się marketingiem, jest również twarzą polskiej marki garniturów Club Conesera. Jego największą pasją jest motoryzacja.

Konkursy piękności dla kobiet wzbudzają wiele kontrowersji, często są bojkotowane i nazywane "seksisotwskimi". O tych dla mężczyzn nie mówi się właściwie nic. Choć tytuł królowej czy króla piękności może wzbudzać kontrowersje – w końcu patrzenie na człowieka niemal wyłącznie przez pryzmat jego ciała jest niezwykle krzywdzące i powierzchowne – udział Polaków i Polek w tego typu konkursach powinien cieszyć. Gdyby nie udział Tomaszewskiego w Manhunt International, niewiele osób miałoby okazję zobaczyć, jak wygląda lubelski strój ludowy.

d286we3

Zamiast krytykować Patryka, lepiej pogratulować. Reprezentowanie kraju w międzynarodowym konkursie to wyzwanie, a on podołał w stu procentach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d286we3

Podziel się opinią

Share
d286we3
d286we3