Połóż na parapecie. Muchy nawet się nie zbliżą

Połóż na parapecie. Muchy nawet się nie zbliżą

Jak pozbyć się z domu much?
Jak pozbyć się z domu much?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Catherine McQueen
10.08.2023 15:02

Latem do naszych mieszkań wlatują liczne owady, na czele z muchami i komarami, które potrafią skutecznie uprzykrzyć wypoczynek. Jest jednak sposób, żeby przegonić je z mieszkania. Wystarczy, że wybierzesz się na spacer po lesie.

Muchy to niewielkie owady, które nie stanowią dla człowieka żadnego zagrożenia, jednak ich obecność w domu potrafi zirytować nawet najbardziej cierpliwą osobę. Wszystko przez wydane przez nie dźwięki. Jeśli chcesz uniknąć wizyty nieproszonych gości, zbierz roślinę, którą latem spotkasz na każdej łące, w lesie czy nawet na poboczu.

Zerwij i wstaw do wazonu. Muchy nawet się nie zbliżą

Istnieje wiele sposobów na przegonienie much. Większość z nas inwestuje w moskitiery, które uniemożliwiają owadom przedarcie się do domu. To bardzo skuteczna, ale i czasochłonna, a do tego droga metoda. Dlatego też wiele osób kupuje specjalne wtyczki, które zawierają pojemnik z preparatem odstraszającym owady. Kosztują ok. 20 - 30 złotych i działają bez przerwy przez kilka tygodni. Nie trzeba jednak kupować moskitiery czy chemicznego preparatu odstraszającego muchy i komary. Produkt, który zadziała równie skutecznie, zdobędziesz za darmo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wystarczy, że przejdziesz się na spacer po lesie czy przy drodze i zerwiesz kilka łodyg wrotyczu, a następne, włożysz je do wazonu i postawisz przy oknie. Owady nawet się nie zbliżą. Wrotycz to roślina pochodząca z rodziny astrowatych. Można spotkać ją zarówno w lesie, jak i przy drodze, na łące czy na polu. Zauważysz ją z daleka, bowiem posiada charakterystyczne, żółte kwiaty. Kwitnie od lipca do września, w okresie najwyższej aktywności owadów. Posiada dużą ilość olejków eterycznych, których zapach odstrasza zarówno muchy, jak i komary, meszki, kleszcze czy muchy.

Połóż obok łózka. Komary i muchy nawet się nie zbliżą

W odróżnieniu od much, komary dotkliwie nas gryzą, pozostawiając na ciele swędzące bąble, które goją się kilka dni. Co gorsza, atakują głównie w nocy, kiedy śpimy i nie mamy jak się obronić. Jeśli chcesz uchronić się przed atakiem komarów, połóż obok łóżka talerz z kilkoma plastrami cytryny. Komary, meszki i muchy nie znoszą zapachu cytrusów i kiedy tylko go poczują, uciekają. Ten patent można stosować w każdym pomieszczeniu, pamiętając o tym, aby wymieniać cytrynę raz na dwa dni, bowiem po tym czasie nie wydziela ona już tak intensywnego zapachu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta