Trwa ładowanie...
d371bxc

"Polska Wielki Projekt". Szkoda, że bez Polek

W czwartek rozpoczęło się doroczne sztandarowe spotkanie prawicowych polityków i intelektualistów. I rodzaj męski jest tu bardzo na miejscu, bo intelektualistek najwyraźniej w "Wielkiej Polsce" brakło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród kilkudziesięciu panelistów kongresu znalazło się tylko kilka kobiet.
Wśród kilkudziesięciu panelistów kongresu znalazło się tylko kilka kobiet. (PAP)
d371bxc

Na oficjalnej stronie wydarzenia, można przeczytać dumne tłumaczenie idei: "Jesteśmy głęboko przekonani, że podstawową powinnością stojącą dziś przed ludźmi, którym leży na sercu dobro Polski i kolejnych pokoleń Polek i Polaków jest stworzenie silnych ram przestrzeni politycznej, umożliwiających dyskusję o sprawach najwyższej wagi".

Szkoda tylko, że w dyskusjach o "sprawach najwyższej wagi" biorą udział prawie wyłącznie mężczyźni.

Policzyłyśmy skład prelegentów, rachunek najlepiej pokazuje skalę problemu: 49 mężczyzn i tylko 4 kobiety. Wśród "zaszczyconych" Polek znalazła się senatorka Anna Maria Anders, prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Bożena Gargas, wiceprezeska PKN Orlen S.A. Jadwiga Lesisz i lekkoatletka Maria Andrejczyk.

d371bxc

Ale politycy PiS-u najwyraźniej nie dostrzegają tej dysproporcji. - Kongres Polska Wielki Projekt jest bardzo otwartą inicjatywą. Kongres potrafi wojować myślą - mówił dziś w "Sygnałach dnia" premier Mateusz Morawiecki.

Wydarzenie jest organizowane po raz ósmy, w tym roku w Warszawie. Potrwa do niedzieli 20 maja.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d371bxc

Podziel się opinią

Share

d371bxc

d371bxc