Trwa ładowanie...
dcb5c97

Polski dom opieki zostanie przerobiony na kwatery dla księży. Seniorki muszą się wyprowadzić

Kilkanaście starszy kobiet z Polski, które od kilkudziesięciu lat mieszkają w Wielkiej Brytanii zostało poinformowanych o konieczności szybkiego opuszczenia tamtejszego domu opieki. Ośrodek zostanie przerobiony na biura oraz kwatery dla księży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seniorki muszą wyprowadzić się do końca czerwca
Seniorki muszą wyprowadzić się do końca czerwca (East News)
dcb5c97

Mieszkanki domu spokojnej starości "Dom Polski" w Manchesterze czeka przykra przeprowadzka. Na jednym ze spotkań organizacyjnych dla rodzin seniorek władze placówki poinformowały o planach przebudowy obiektu na potrzeby księży. Mieszkanki muszą opuścić go do końca czerwca.

Sprawa dotyczy 11 Polek, które przeniosły się do Wielkiej Brytanii tuż po zakończeniu II Wojny Światowej. Wiele z nich ma już ponad 90 lat, co sprawia, że perspektywa przeprowadzki i konieczność zaaklimatyzowania się w nowym miejscu, będzie dla nich sporym utrudnieniem.

Zobacz także: Kobieta od lat macha dzieciom przez okno. Postanowiły się jej odwdzięczyć

dcb5c97

Władze obiektu argumentują swoją decyzję koniecznością wsparcia organizacji religijnej, która wpadła w finansowe tarapaty. Tymczasem bliscy seniorek sprawdzili, że organizacja dysponuje różnego rodzaju dobrami o łącznej wartości ponad 1,3 miliona funtów.

Wiadomość poruszyła władze miasta. Poseł z Manchesteru Afzal Khan zwrócił się do organizacji z prośbą o zmianę swojej decyzji. "To gigantyczna strata dla mieszkańców i lokalnej społeczności. Dom Polski świadczy znakomitą opiekę rezydentkom, które wiele wycierpiały podczas drugiej wojny światowej. Zmiana tego wpłynie negatywnie na ich zdrowie" - informuje portal bbc.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcb5c97

Podziel się opinią

Share
dcb5c97
dcb5c97