Pomidorowa Magdy Gessler. Zrobisz w mig, a oczaruje zmysły
Pomidorowa to niekwestionowana królowa polskiego stołu. W każdym domu przygotowuje się ją nieco inaczej, a każda rodzina ma własny sekretny składnik. A jaki przepis sprawdzi się za każdym razem? Warto posłuchać rad Magdy Gessler.
Klasyczna pomidorówka to jedna z ulubionych zup Polaków, możliwe nawet, że zajęła w naszych sercach miejsce niedzielnego rosołu. Jest smaczna, prosta i pożywna, więc czego chcieć więcej? W zależności od wykorzystanych składników może też być bardzo szybka, a przecież o to chodzi w tych zabieganych czasach. Niestety, nawet sprawdzone przepisy nie gwarantują, że pomidorowa za każdym razem się uda. Dlatego bardzo przydatny może się okazać patent Magdy Gessler, autorytetu w sprawach kuchni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Z czego ugotować pomidorową? Składniki są ważne
W przypadku każdej domowej potrawy najważniejszym punktem są wykorzystane składniki. Warto postawić na świeże produkty dobrej jakości, wtedy na pewno efekt będzie zadowalający. Zupę pomidorową można ugotować ze świeżych pomidorów, na gotowym przecierze lub pulpie pomidorowej. W tym przypadku wielu zwolenników ma również stary, dobry koncentrat pomidorowy w słoiczkach, jednak lepiej z nim uważać. Pomidorówka na koncentracie może wyjść bardzo kwaśna.
Okazuje się, że jest jeszcze jeden prosty patent na przygotowanie szybkiej i smacznej, niezwykle aromatycznej pomidorowej, o którym niewiele osób wie. Magda Gessler w swoim przepisie wykorzystuje… sok pomidorowy. To ciekawy pomysł, który znacznie przyśpiesza gotowanie tej przepysznej zupy. Na pewno warto go przetestować.
Przepis Magdy Gessler. Wychodzi za każdym razem
Aby ugotować pomidorową w stylu Magdy Gessler, potrzebujemy: 1 litr wody, 1 litr soku pomidorowego, kostki rosołowe, włoszczyznę, 1 cebulę, 3 ząbki czosnku, sól i pieprz oraz świeże zioła – bazylię, tymianek i lubczyk. Dodatkowo śmietanę do zabielenia.
Zaczynamy od zagotowania wody, do której dodajemy przyprawy i włoszczyznę, a następnie rozpuszczamy kostki rosołowe. Cebulę opalamy nad ogniem, kroimy w kostkę i wrzucamy do zupy razem z przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Na koniec wlewamy do wywaru sok pomidorowy. Gotujemy na małym ogniu, aż warzywa zmiękną, po czym zabielamy zupę śmietaną. Przed podaniem dekorujemy bazylią – i gotowe.
Pomidorowa wykonana według tego przepisu będzie wyjątkowo kremowa i aromatyczna. Do tego powstanie bardzo szybko. To idealna zupa do przygotowania po powrocie z pracy, gdy jesteśmy głodni, ale zbyt zmęczeni, by długo stać nad garnkami.
Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!