ModaPomysł na niedrogi prezent od polskich projektantów z sieci

Pomysł na niedrogi prezent od polskich projektantów z sieci

Jest mnóstwo okazji, aby komuś bliskiemu bądź sobie sprawić jakiś ciekawy i niedrogi prezent. Świetną opcją jest kupienie czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. Właśnie takie propozycje możemy znaleźć w sieci przy okazji wpierając młodych i zdolnych projektantów. Poznajcie zatem niebanalnych twórców oraz ich ręcznie wykonane dodatki i akcesoria.

Pomysł na niedrogi prezent od polskich projektantów z sieci
Źródło zdjęć: © Oli von Oli

23.12.2011 | aktual.: 03.10.2018 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest mnóstwo okazji, aby komuś bliskiemu bądź sobie sprawić jakiś ciekawy i niedrogi prezent. Świetną opcją jest kupienie czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. Właśnie takie propozycje możemy znaleźć w sieci przy okazji wpierając młodych i zdolnych projektantów. Poznajcie zatem niebanalnych twórców oraz ich ręcznie wykonane dodatki i akcesoria.

Twins
Dwie młode mamy, do tego siostry bliźniaczki, o mega pozytywnej energii i optymistycznym podejściu do życia, tworzą markę TWINS, czyli sklep internetowy z ciekawymi i nietypowymi akcesoriami. Dziewczyny wspólnie projektują torebki, ozdoby i biżuterię od ponad 5 lat, dzieląc pasję i spełniając swoje marzenia - Marta jako fotograf, a Iwona jako stylistka-wizażystka. Duet idealny :)

Co przyciąga do projektów dziewczyn z Trójmiasta? Masa kolorów i dziwnych, a przez to ciekawych, wzorów. Każdy dodatek żyje swoim życiem, aż dudni energią i zdecydowanie przyciąga uwagę czy to kolorem, czy fakturą. Już jeden tak wyrazisty dodatek, w nawet bardzo prostej stylizacji, skutecznie wyróżni w tłumie. Projektantki czerpią inspiracje z podróży oraz polskiego folkloru. Uwielbiają mocne kolory i niebanalne rozwiązania.

Oli von Oli

To unikatowa biżuteria i akcesoria, własnoręcznie wykonywane przez młodą projektantkę i kostiumografa Olę Świtalską. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru dyplom obroniła w 2010 r. kolekcją kostiumów baletowych do bajki Piotruś Pan. Prace dla teatru i produkcji filmowych stara się pogodzić z autorskimi projektami. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując min. z Zofią de Ines.

W swoich pracach często sięga po techniki pracochłonne, jak ręcznie wykonana dzianina czy haft. Stara się również tworzyć zgodnie z ideą ekologii, wybierając materiały naturalne jak i te pozyskane z recyclingu. Silną inspiracją przy powstawaniu wielu kolekcji jest przyroda.

Wśród biżuterii znajdziesz przebiegłe Liski Chytruski i Sroki Złodziejki, tulące broszki z serii Hug Attack!, które idealnie ozdobią twój płaszcz i zapewnią Ci dobry humor, ręcznie haftowane tykające bransoletki i podniebne naszyjniki, a także filcowe torby kule-ule, obok których nie da się przejść obojętnie. Od niedawna ruszył nowy projekt gdańszczanki- Zosia Samosia DIY Project, który na celu ma pobudzenie kreatywności i popularyzację robótek ręcznych u młodszych i starszych dzieci.

Zwei Frauen

Siostrzano-artystyczny duet w odpowiedzi na porażającą tymczasowość i seryjność otaczających nas przedmiotów użytkowych postanowiły powołać do życia swój pomysł na ciekawy dizajn i niebanalne projekty. Mieszając style i techniki stworzyły autorską kolekcję mebli, biżuterii artystycznej oraz innych przedmiotów do aranżacji wnętrz. Wykorzystują surowe drewno i łączą je z oniryczną paletą barw nadając przedmiotom indywidualny styl i nową jakość.

W swoich działaniach warsztatowych zajmują się przywracaniem do życia, m.in. zakurzonych meblościanek czy też taboretów z minionych epok. Prowadzą warsztaty renowacji mebli dla kameralnych grup, ale działają tez w przestrzeni miejskiej. Realizując działania warsztatowe zintegrowały lokalną społeczność Trójmiasta m.in na imprezie Streetwaves 2011, Gdynia Design Days czy Cudawianki.

Swoją biżuterią bawiącą się różnym konwencjami, choćby resentymentem do przaśnej rzeczywistości PRL oraz mitycznej krainy Pewexu, namawiają do odwagi bycia sobą. Zachęcają do dyskusji o swoich gustach, zamiłowaniu do skończonych form i wszechobecnym pragmatyzmie.

Komentarze (0)