Trwa ładowanie...

Popularne ćwiczenie, które według naukowców zwiększa ochotę na seks

Nad tym, jak poprawić libido zastanawiali się naukowcy z wielu uniwersytetów. Jedni polecają konkretne przyprawy i owoce, inni leki. Ale z badań ekspertów z Kalifornii płynie jeszcze jeden, zaskakujący pomysł na to, jak polepszyć swoje życie erotyczne.

Popularne ćwiczenie, które według naukowców zwiększa ochotę na seksŹródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com
d2fh768
d2fh768

Dla tych, którzy zaczytują się w poradach lekarzy, nowe badanie może być sporym zaskoczeniem. Naukowcy z uniwersytetu w Kalifornii opublikowali właśnie nowe dane. Unają, że lekarstwem na lepsze życie erotyczne jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. A mowa dokładnie o… jeżdżeniu na rowerze.

Eksperci zebrali grupę osób, która przez kilka tygodni uprawiała różne sporty. Jedni brali udział w zajęciach cyclingu, inni pływali, kolejna grupa uczęszczała na zajęcia pływania. W badaniu wzięły osoby ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Amatorzy jeżdżenia na rowerze zostali jeszcze podzieleni na dwie mniejsze grupy. Na tych, którzy ćwiczyli 3 razy w tygodniu i średnio pokonywali trasę 25 mil i tych, którzy trenowali dużo rzadziej.

Badanie obaliło mit, że kobiety, które decydują się uprawiać ten sport, częściej mają problemy z oddawaniem moczu. Druga, równie ważna rzecz – uczestniczki badania potwierdziły, że dzięki regularnym ćwiczeniom ich życie erotyczne zmieniło się na lepsze. Do podobnych wniosków nie doszły panie, które uprawiały inne sporty.

- Potwierdziliśmy w przeprowadzonych ankietach, że jeżdżenie na rowerze wpływa korzystnie seks. Jeśli tylko znaleźlibyśmy rozwiązanie problemu częstych infekcji miejsc intymnych, moglibyśmy wprost powiedzieć, że sport ten rekomendowany jest przez lekarzy kobietom, by zmieniły na lepsze swoje życie seksualne – podkreśla Thomas W. Geither, współautor badania.
Co ciekawe, badanie ekspertów z Kalifornii całkiem zaprzecza temu, co udało się ustalić innym naukowcom 6 lat temu. Wtedy właśnie opublikowano na łamach "The Journal of Sexual Medicine” wyniki eksperymentu pracowników Yale School of Medicine. Te kilka lat temu pisało się, że częsta jazda na rowerze sprzyja… impotencji u mężczyzn, a u kobiet może powodować zaburzenia, np. mniejsze odczuwanie bodźców seksualnych narządów płciowych.

d2fh768

Dr Marsha K. Guess z Yale School of Medicine tłumaczyła, że u mężczyzn podczas jazdy rowerem dochodzi do ucisku nerwów oraz naczyń krwionośnych prostaty, co sprzyja zaburzeniom erekcji.
Amerykańska uczona poddała obserwacjom 48 kobiet, które przejeżdżały na rowerze co najmniej 16 km tygodniowo, ale na ogół znacznie więcej. Podczas prób na rowerze stacjonarnym odczuwały one w okolicy krocza ból, mrowienie oraz drętwienie. Nasilenie tych dolegliwości zależały od ustawienia kierownicy. Największe były wtedy, gdy dla uzyskania bardziej aerodynamicznej sylwetki była ona ustawiona poniżej siodełka. To powodowało, że kobiety były bardziej pochylone, ale jednocześnie większy był ucisk na krocze.

d2fh768
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fh768