Trwa ładowanie...
d31lv70
Informacja prasowa
design

Porozmawiajmy o odwadze

Druga edycja Warsaw Home imponuje rozmachem. W imprezie organizowanej w PTAK WARSAW EXPO uczestniczyć będą największe gwiazdy światowego i polskiego designu m.in. Pierre Frey, duet Neri & Hu, Paul Heijnen oraz… Karim Rashid. Swoje produkty zaprezentuje ponad 600 marek a ekspozycje zajmą prawie 65 tys. m2.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porozmawiajmy o odwadze
(Materiały prasowe)
d31lv70

Warsaw Home to wyjątkowa impreza łącząca formuły b2b i b2c. Dedykowana jest profesjonalistom branży meblowej i wnętrzarskiej, ale również miłośnikom dobrego designu. Z uwagi na ogromną skalę wydarzenia, będącego największą imprezą tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej (liczba wystawców i wielkość powierzchni ekspozycyjnej w stosunku do ubiegłego roku już zostały potrojone) została podzielona na cztery strefy.
Pierwsza z nich - FURNITURE obejmie przede wszystkim ekspozycje rodzimych i zagranicznych producentów mebli. Wśród marek znajdą się m.in. Vitra, Zieta, Vzór, Vox Meble, Meble Wójcik, Comforty, NAP, Ton, Noti, Balma, Profim i Paged.

Druga strefa dedykowana jest miłośnikom wzornictwa, architektom i projektantom, ale również tym wszystkim, którzy właśnie planują lub wyporządzają własne kąty. DECO & FURNITURE obejmie: tekstylia, dekoracje, oświetlenie i meble. W jego ramach zobaczyć będzie można m.in. marki Fargotex, Spot Light, Britop i Belldeco.

KITCHEN & DINING to natomiast część poświęcona wnętrzom kuchennym i jadalniom. Znaleźć tu będzie można rozwiązania do przestrzeni kuchennej - meble, ale również systemy akcesoryjne, a także artykuły dodatkowe i dekoracyjne takich marek jak: RUST, Halupczok, Sub Zero/Wolf, Fiskars, BSH (Bosch, Siemens, Gaggenau), Koziol, Ćmielów czy Faber.

d31lv70

Ci, którzy w Nadarzynie szukać będą inspiracji i konkretnych rozwiązań z dziedziny wykończania wnętrz, udać się powinni również do INTERIOR FINISH. Strefa ta obejmie materiały wykończeniowe (np. produkty do podłóg, ścian, drzwi i schodów). Wśród firm, które przygotują tu swoje ekspozycje będą m.in. Barlinek, Kludi, Geberit, Milke, Inter door, Moric Drzwi, VHCT, PIU Design, Alphenberg, Schody Podłogi Wnętrza, Plejady Mix, Luxrad, Ferro i Deante.

Blask gwiazd

Ale Warsaw Home to coś więcej niż tylko ekspozycje. To również bogaty program wydarzeń dodatkowych. Na pierwszy plan wysuwa się zwłaszcza Poland Design Festival, który obejmie liczne wystawy, wykłady i prelekcje. Architekci coś dla siebie znajdą w odrębnej, dedykowanej im strefie. Zaś studentów i pasjonatów z pewnością zaciekawią prezentacje szkół i uczelni projektowych.

Wśród zaproszonych na Warsaw Home gwiazd znalazł się wielokrotnie nagradzany duet Neri & Hu. Lyndon Neri i Rossana Hu współpracują z wieloma europejskimi brandami i rozwijają też własną autorską markę – Design Republic. Tworzone w jej ramach meble i przedmioty użytkowe są przepełnione dalekowschodnim minimalizmem i lokalną symboliką, obecną w mitach, religijnych opowieściach i sztuce. Kolejną gwiazdą będzie kontrowersyjny, nonkonformistyczny, ekscentryczny, ale też mogący pochwalić się niezwykłymi osiągnięciami. Karim Rashid, światowa gwiazda designu, która chce zmienić świat swoimi projektami i zawsze patrzy w przyszłość.

Materiały prasowe

Podczas wydarzenia będzie można wysłuchać Paula Heijnena - holenderskiego projektanta, artysty i rzemieślnika, którego wyrafinowane, złożone, drewniane konstrukcje zachwycają świat designu. W swoim studio w Eindhoven tworzy konstrukcje zadziwiające swoją złożonością – do wykonania niektórych potrzebuje nawet kilku tysięcy precyzyjnie dopasowanych elementów. Choć te przestrzenne obiekty wymagają geometrycznych obliczeń, holenderski projektant przyznaje, iż sam był zaskoczony odkryciem, że często intuicyjnie odtwarza formy stworzone przez Naturę – komórkowe i krystaliczne struktury, kształty obecne w organizmach roślin i zwierząt.

d31lv70

W ramach Warsaw Home będzie można wysłuchać Pierre Frey. Jest to marka, którą cały świat kojarzy z francuskim "art de vivre". Wystarczy wspomnieć, że marka podejmuje się projektów realizowanych dla Luwru, a część jedwabnych tapet nadal jest ręcznie malowana. Dowodem na jej prestiż jest też członkowstwo w Comite Colbert – organizacji zrzeszającej francuskich producentów dóbr luksusowych oraz instytucje kulturalne promujące i dokumentujące ich dorobek. Sam Pierre Frey, wnuk założyciela marki będzie częścią wykładów odywających się na scenie.

Obok zagranicznych sław, na scenie Warsaw Home pojawią się również przedstawiciele polskiego wzornictwa. Wśród nich należy wymienić takich projektantów jak: Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Jakub Szczęsny, Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski czy Piotr Kuchciński. Niektóre wykłady poprowadzą historycy designu m.in. Krystyna Łuczak-Surówka.

Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. W godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych do Nadarzyna - prosto pod hale wystawiennicze.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.warsawhome.eu, www.facebook.com/homewarsaw, www.facebook.com/polanddesignfestival/

d31lv70

Podziel się opinią

Share

d31lv70

d31lv70