Postaw w zmywarce i włącz program. Efekt na wagę złota

Postaw w zmywarce i włącz program. Efekt na wagę złota

Sprytny sposób na odświeżenie zmywarki
Sprytny sposób na odświeżenie zmywarki
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne
03.11.2023 10:51, aktualizacja: 17.01.2024 15:11

Zmywarka stała się niezbędnym narzędziem w każdym domu. Nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale też wodę, dzięki czemu jest ekonomiczna i ekologiczna. A jak wyczyścić bez wysiłku samo urządzenie? Oto jeden ze skutecznych sposobów.

Zmywarka szybko i skutecznie czyści brudne naczynia, jednak co wyczyści zmywarkę? Często zapominamy o tym, że ona również się brudzi, do tego dosyć szybko. Gromadzą się w niej osady z tłuszczu i detergentów, z powodu twardej wody tworzy się kamień. O taki sprzęt trzeba dbać, aby służył nam dłużej bez awarii. To bardzo proste, jeśli zna się kilka sprawdzonych, domowych trików.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zalety zmywarki. Oszczędza czas i pieniądze

Zmywarka zapewnia wygodę i pomaga zaoszczędzić czas. Zamiast stać pół godziny przy zlewie, zmywając sterty naczyń i niszcząc sobie ręce, możemy ją załadować w kilka chwil, wrzucić kapsułkę i w łatwy sposób pozbyć się problemu. Zmywarki mają specjalne programy dostosowane do szybkiego mycia podstawowych naczyń, jak i tych bardzo zabrudzonych, które w innym wypadku trzeba by długo szorować. Nie bez znaczenia jest też oszczędność wody, co pozwala obniżyć rachunki oraz być bardziej eko.

Jak ją wyczyścić? Kilka sprawdzonych sposobów

Zmywarka bardzo pomaga w utrzymywaniu czystości w kuchni, jednak co wyczyści ją? O taki sprzęt trzeba dbać, aby służył długo i dobrze. W sklepach można kupić środki przeznaczone do czyszczenia zmywarek lub zawieszki, które pomagają walczyć z nieprzyjemnym zapachem. Wszystko to jednak kosztuje, jak również zwiększa ilość dostających się do odpływu, a dalej do środowiska chemikaliów: silnej chemii, sztucznych aromatów i innych zanieczyszczeń. Warto postawić na naturalne sposoby.

Umieść to w zmywarce. Daje wspaniałe efekty

Aby wyczyścić zmywarkę nie trzeba się specjalnie wysilać, a wszystkie przydatne do tego produkty najczęściej już mamy w domu. Wystarczy wyjąć z szafki niewielką miseczkę (może być do zupy) i napełnić ją sokiem z wyciśniętej cytryny i octem. Naczynie umieszczamy w pustej zmywarce, najlepiej w takim miejscu, żeby się nie przewróciło, a następnie włączamy wybrany program. Ocet wyczyści i dezynfekuje zmywarkę, a sok z cytryny pozostawi w niej przyjemny, świeży zapach.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta