Trwa ładowanie...

Powody, dla których pary przestają uprawiać seks

Na początku są iskry. Później coraz rzadziej się dotykamy, aż w końcu nasze życie seksualne zupełnie przestaje istnieć. Badania wykazały, dlaczego tak się dzieje.

Powody, dla których pary przestają uprawiać seksŹródło: Fotolia
d2144v3
d2144v3

Nowe relacje są ekscytujące, bo kiedy poznajesz drugą osobę, odkrywasz ją intelektualnie, emocjonalnie i fizycznie. Na początku nie musisz zajmować się spotkaniami z rodzinami i wspólnymi wydatkami w domu - po prostu cieszysz się chwilą.

Ale faza ta nie trwa wiecznie. Prawdopodobnie nadal uprawiasz seks, ale pewnie nie z taką samą częstotliwością, jak podczas pierwszych tygodni bez ognistej fantazji, a czasem mając kogo innego przed oczami. Jest to całkowicie normalne i nie jest czymś, o co trzeba się martwić. Ale dlaczego tak się dzieje?

Nowe badania DrEd (internetowego serwisu lekarzy z siedzibą w Wielkiej Brytanii)
, które obejmowały 1 000 mężczyzn i kobiet z Europy i Stanów Zjednoczonych, dają zaskakujące odpowiedzi. I słowem wyjaśnienia, w tej ankiecie "seks" nie został zdefiniowany - pozostawiono to osobie odpowiadającej, a uczestnicy reprezentowali wszystkie orientacje seksualne. I tak oto 71,5 proc. par zdradziło, że jednym z powodów, dla których nie uprawiają seksu jest zmęczenie. Około połowa respondentów stwierdziła, że praca lub brak czasu również ma na to ogromny wpływ.

Jednym z aspektów, który nie był zbyt często wymieniany - bo uważało tak jedynie 12,8 procent ankietowanych - jest ból. Niezależnie od tego, czy wynika on bezpośrednio ze współżycia, czy nie. Badanie wykazało też, że 9,1 procent par nie uprawia seksu, ponieważ jeden albo oboje partnerzy wolą się masturbować.

Co więcej, z ankiety wynika, że im więcej pary rozmawiały o seksie, tym więcej go uprawiały. Komunikacja naprawdę jest kluczem niezależnie od etapu związku, a ponieważ może prowadzić do bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego, powinniśmy jak najwięcej rozmawiać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2144v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2144v3