UrodaPowstrzymać zmarszczki

Powstrzymać zmarszczki

Powstrzymać zmarszczki
08.08.2007 12:22, aktualizacja: 31.05.2010 12:04

Dbając o swoje zdrowie oraz odpowiednią pielęgnację skóry, znacznie możemy
przesuwać moment pojawienia się pierwszych zmarszczek i przez długie lata zachować
młody i atrakcyjny wygląd. Dodatkowo pomogą nam w tym zabiegi kosmetyczne.

Dbając o swoje zdrowie oraz odpowiednią pielęgnację skóry, znacznie możemy przesuwać moment pojawienia się pierwszych zmarszczek i przez długie lata zachować młody i atrakcyjny wygląd. Dodatkowo pomogą nam w tym zabiegi kosmetyczne.

Skóra zaczyna się starzeć (tak, jak cały organizm) już ok. 25 roku życia. Wynika to ze spowolnienia i stopniowego upośledzenia procesów fizjologicznych. Dlatego ważne jest, aby procesom starzenia zapobiegać jak najwcześniej.

Cera a wiek

Kiedy mamy 20 lat, skóra jest zdrowa, jędrna, pozbawiona zmarszczek. Cera u osób między 25. a 50. rokiem życia nazywana jest dojrzałą. Około 25 roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki promieniste wokół oczu, tzw. kurze łapki. Po nich przychodzi kolej na fałdy nosowo-policzkowe. Początkowo są to delikatne zmarszczki od skrzydełek nosa ku wargom, z wiekiem powstają głębokie, stale utrzymujące się bruzdy. Potem pojawiają się zmarszczki na czole, najpierw poziome, później pionowe. Po 40. roku życia w skórze następują krytyczne zmiany, które są nieodwracalne w naturalny sposób.

Dlaczego robią się zmarszczki?

Tempo starzenia się skóry i innych narządów zależy zarówno od informacji zapisanej w genach, jak i zmian wywołanych przez czynniki środowiskowe, zwłaszcza promienie UV (fotostarzenie). Te ostatnie powodują w tkankach powstawanie bardzo aktywnych cząsteczek chemicznych, tzw. wolnych rodników, które prowadzą z kolei do uszkodzenia komórek, kolagenu i elastyny.
Wolne rodniki przyspieszają starzenie się skóry, narządów i wywołują nowotwory. Pierwsze objawy starzenia się skóry pojawiają się niepostrzeżenie, lecz konsekwentnie.

Jak opóźnić efekty starzenia?

Ważne jest uchwycenie pierwszych sygnałów, zanim zmarszczki utrwalą się na dobre. Zabiegi przeciwdziałające starzeniu się skóry można podzielić na zapobiegawcze, stymulujące, regenerujące.

Zabiegi zapobiegawcze – utrzymują skórę jak najdłużej w normalnym, zdrowym stanie.
Zabiegi stymulujące - uzupełniają braki występujące w skórze. Przykładem takiego kosmetyku jest serum, którego działanie można porównać do działania szczepionki.
Zabiegi regenerujące – odnawiają skórę, poprzez usuwanie drobnych uszkodzeń (zaczerwienienia, drobne zmarszczki). Kosmetyki używane do tych zabiegów pozwalają na poprawienie spoistości jędrności i napięcia skóry.

Zabiegi młodości w gabinecie kosmetycznym:

Fotoodmładzanie - nieinwazyjna metoda wygładzania skóry i usuwania zmian związanych z działaniem promieniowania słonecznego. Po kilku zabiegach obserwuje się wzmożoną syntezę kolagenu i jego prawidłowe ułożenie w skórze – dokonuje się tzw. modeling skóry. Znikają rozszerzone, drobne naczynia, rumień, znacznie poprawia się struktura skóry. Zabieg trwa ok. 30 min. Skóra odmładza się o ok. 5 lat.

Mikrodermabrazja - stosowana jest przy zabiegach oczyszczania skóry, likwidowaniu plam pigmentacyjnych, usuwaniu zmarszczek oraz zamiast peelingu tradycyjnego. Zaletą tej metody jest możliwość kontrolowania głębokości ścierania naskórka. Mikrodermabrazja uelastycznia skórę, regeneruje ją, powoduje lepsze odżywienie i wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także