Trwa ładowanie...

Poznaj najprzyjemniejszy sposób na spalanie kalorii

Do tej pory myślałaś, że tylko wysiłek fizyczny jest w stanie zapewnić ci szczupłą sylwetkę? Zamiast iść na kolejny morderczy trening, zrób sobie chwilę przerwy i poznaj o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy sposób na zgubienie kalorii. Według badań przeprowadzonych przez doktora Steve’a Faulknera z Loughborough University, gorąca kąpiel w wannie spala tyle samo kalorii co szybki chód, a nawet trucht. Jak to możliwe?

Poznaj najprzyjemniejszy sposób na spalanie kaloriiŹródło: Fotolia
d5uezqp
d5uezqp

Kąpiel w wannie wszystkim kojarzy się z relaksem, ale niewiele osób wie, że ta przyjemna czynność doskonale wpływa na stan naszego zdrowia. Okazuje się, że m. in. zapobiega cukrzycy 2 stopnia. Ale to nie wszystko. Doktor Faulkner wraz z grupą naukowców przeprowadził eksperyment, w którym wzięło udział 28 ochotników. Połowa z nich miała za zadanie przez godzinę moczyć się w wodzie podgrzanej do temperatury 40 stopni Celsjusza, a druga część jeździła w tym czasie na rowerach.

W trakcie obu testów naukowcy mierzyli, ile kalorii spalają wszyscy uczestnicy badania. Okazało się, że pierwsza grupa zgubiła więcej kalorii, a kąpiel w wannie pozwoliła uczestnikom spalić tyle kalorii, co szybki półgodzinny spacer. Poza tym poziom cukru we krwi u wszystkich uczestników badania był podobny. - Powtarzanie gorących kąpieli wpływa na redukcję chronicznych stanów zapalnych, które mogą skutkować takimi chorobami jak cukrzyca 2 stopnia - powiedział doktor Faulkner.

d5uezqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5uezqp