UrodaPrezenty dla brodacza. Jego zarost stanie się miękki i będzie pięknie pachnieć

Prezenty dla brodacza. Jego zarost stanie się miękki i będzie pięknie pachnieć

Prezenty dla brodacza. Jego zarost stanie się miękki i będzie pięknie pachnieć
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg
01.08.2017 12:01, aktualizacja: 01.12.2017 15:43

Nadchodzące okazje, takie jak Mikołajki czy Święta, to świetna okazja do obdarowania bliskiego nam mężczyzny użytecznym prezentem. Jeśli twój chłopak, partner czy mąż mają brodę, kosmetyki do jej pielęgnacji to strzał w dziesiątkę. Zobacz, co brodacz powinien mieć na swojej łazienkowej półce!

Broda wciąż jest w modzie. Ten trend nadal się utrzymuje i coraz więcej mężczyzn decyduje się na zmianę swojego wizerunku. Wydawałoby się, że nie wymaga ona czasu i zbyt zaawansowanej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego! Żeby nie wyglądała niechlujnie i miała pożądany kształt, należy poświęcić jej nieco uwagi. Idealny wygląd brody u mężczyzn jest wynikiem wizyty u barbera lub szczegółowej, domowej pielęgnacji. Co zatem powinien mieć ręką brodacz?

KARTACZ, CZYLI SZCZOTKA
Broda, nawet ta niezbyt długa, wymaga regularnego szczotkowania. To pierwszy krok do walki z wysychającą i łuszczącą się pod brodą skórą. Traktowanie zarostu kartaczem poprawi ukrwienie skóry oraz przywróci sebum do właściwego poziomu. Dzięki tej czynności broda wygląda na zdrowszą, ma większą objętość i dużo lepiej się układa. Porządnie rozczesana jest dużo łatwiejsza do wystylizowania i lepiej przyjmuje składniki odżywcze z kosmetyków pielęgnacyjnych.

TRYMER
Początek przygody z zapuszczaniem brody wiąże się z częstymi poprawkami jej kształtu. Warto mieć wtedy w łazience trymer, który pomoże zapanować nad odstającymi włoskami. Jego używanie jest bajecznie proste i pozwala na niewielkie poprawki. Pozwala też łatwo skrócić brodę, bez konieczności wizyty u barbera.

KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE
Posiadanie brody wymaga używania odpowiednich kosmetyków. Ich rodzajów nie jest wiele, ale brodacz powinien mieć chociaż kilka. Najważniejszym z nich jest olejek do brody - to prawdziwy must have. Właściciele dłuższego zarostu dobrze wiedzą, że bez niego brodowe życie potrafi być katorgą. Olejek nawilża brodę i skórę pod nią, do której ciężko dotrzeć innemu kosmetykowi. Dzięki temu skóra nie swędzi, włosy są błyszczące i miękkie. Warto wiedzieć, że olejek zamyka łuskę włosa i zapobiega wnikaniu w brodę zewnętrznych zapachów. Kolejną ważną pozycją jest szampon do brody. Po umyciu tym zwykłym broda będzie się plątać, puszyć i bardziej kręcić - szampon do włosów na głowie dostosowany jest do tych o innej fakturze i nie zawsze poradzi sobie z tymi grubszymi oraz mniej grzecznymi.

POMADA
Balsam do brody, często nazywany pomadą, to niezwykle cenny produkt dla brodaczy. Nie dość, że ten kosmetyk nawilży włosy, to jeszcze uporządkuje je i utrzyma w uprzednio nadanym kształcie przez długi czas. Nie jest tak odżywczy jak olejek - jego gęsta konsystencja uniemożliwia wniknięcie odżywczych substancji pod brodę. Jest jednak dużo bardziej wydajny. To kosmeytyk 2 w 1 - broda będzie błyszczeć i zostanie utrwalona. Pomadę należy nakładać na czysty zarost, można ją też nosić przy sobie, by w trakcie dnia móc wprowadzić poprawki.