Trwa ładowanie...
d6fgc53

Prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedził centralę telefonu alarmowego. Był przerażony

Prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedził centralę telefonu alarmowego 3919, pod który dzwonią po pomoc ofiary przemocy. Wizyta miała na celu pokazanie problemu przemocy domowej. Jednak Macron nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Francji Emmanuel Macron
Prezydent Francji Emmanuel Macron (Getty Images)
d6fgc53

Prezydent Francji Emmanuel Macron

Wizyta Macrona miała być wizytówką nowej walki rządu francuskiego z przemocą domową. Zamiast tego, francuski prezydent Emmanuel Macron odwiedził krajową linię pomocy w sprawach przemocy domowej i wysłuchał w czasie rzeczywistym, jak lokalny policjant odmawia pomocy kobiecie w chwili zagrożenia.

Zobacz także: Brigitte Macron cała na biało. Zadała szyku w Argentynie

d6fgc53

Emmanuel Macron podczas wizyty w centrali postanowił przyjrzeć się pracy jednej z operatorek telefonu. Prezydent Francji usiadł obok niej i słuchał rozmów. Jako pierwsza zadzwoniła kobieta z lokalnego posterunku żandarmerii. 57-latka przyznała, że od wielu lat bije ją mąż. Teraz postanowiła, że go opuści, ponieważ dzieci już dorosły i wyprowadziły się z domu. Gdy mąż usłyszał tę wiadomość, powiedział, że ją zabije. 57-latka pobiegła na posterunek żandarmerii. Przerażona poprosiła funkcjonariusza, aby chronił ją, gdy będzie zabierała swoje rzeczy z domu. Ten jednak odmówił, więc zadzwoniła na 3919.

Zobacz także: Brigitte Macron i Donald Trump podczas szczytu G7. Wymieniali dyplomatyczne gesty

Operatorka starała się przekonać żandarma, żeby pomógł 57-letniej kobiecie. Policjant uważał, że dopóki nie ma decyzji sądowej, jego pomoc byłaby niezgodna z prawem. Wówczas zareagował Macron, który podsunął telefonistce kartkę, na której napisane było: "Powiedz mu, że jego obowiązkiem jest chronić ją bez względu na to, czy ma jakiś papier od sędziego, czy nie". W rezultacie rozmowa zakończyła się fiaskiem.

Zdenerwowany prezydent Francji zapytał, czy takie rozmowy są częste. — O tak, często i w ostatnich latach coraz częściej — odpowiedziała operatorka. Okazuje się, że od początku roku we Francji sto kobiet zostało zamordowanych przez swoich obecnych lub byłych partnerów.

d6fgc53

Źródło: theguardian.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Z tymi co się znają – Natalia Hatalska

d6fgc53

Podziel się opinią

Share
d6fgc53
d6fgc53