Trwa ładowanie...
d3sblgu

Protest niepełnosprawnych zawieszony. Jerzy Owsiak: Cześć i chwała Bohaterom!

Jerzy Owsiak jednym postem podziękował i oddał cześć wszystkim protestującym. "Nie zostaliście pokonani, mimo że musieliście mierzyć się z gettem, jakie stworzone zostało przez państwo polskie" - napisał w poście prezes fundacji WOŚP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jurek Owsiak
Jurek Owsiak (East News, Fot: wojciech olszanka)
d3sblgu

Po 40 dniach protestu niepełnosprawni i ich opiekunowie opuścili Sejm. Jak twierdzą, obawiali się o zdrowie i życie swoje oraz ich podopiecznych. Wspierali ich przyjaciele, rodziny i warszawiacy. Wesprzeć ich postanowił także Jerzy Owsiak, który oddał im cześć, pisząc pełen emocji post na swoim koncie w mediach społecznościowych:

"Do protestujących w Sejmie - nie pokonano Was!

d3sblgu

Nie zostaliście pokonani, mimo że musieliście mierzyć się z gettem, jakie stworzone zostało przez państwo polskie na terenie gmachu parlamentu, który należy do nas wszystkich.

Jesteście odważni, jesteście prawdziwie wielcy. Chylę czoła przed każdym z Was! Przed tymi, którzy spędzili nieprawdopodobnie długi czas w tych strasznych warunkach w gmachu parlamentu, jak i tymi, którzy na co dzień walczą ze swoją i swoich najbliższych niepełnosprawnością w państwie, które nie okazuje im żadnej „przyjaźni”.

Napisaliście historię, która teraz będzie żyła własnym życiem i oby jak najszybciej powstał dalszy jej ciąg, i oby doszła do szczęśliwego zakończenia.

Janka Ochojska powiedziała – cześć i chwała Bohaterom! Nie myślałem, że we współczesnej Polsce, która z takim trudem wywalczyła swoją wolność, te słowa znowu zostaną użyte w stosunku do ludzi, którzy na naszych walczą o należne im prawa.

d3sblgu

Cześć i chwała Bohaterom!"

Pod postem działacza pojawiło się wiele słów uznania. Jeden z internautów napisał: Na 40 dni znikl nam gdzieś kościół "w swej dobroci" i wszystkie organizacje z szumnym hasłem pro life. Ogromny wstyd, że te Mamy i dzieci muszą walczyć o życie i godność. Bohaterowie. Absolutni Bohaterowie" [We wszystkich cytowanych komentarzach internautów zachowaliśmy pisownię oryginalną].

"To nieprawda że jesteście niepełnosprawni.Jesteście bardziej sprawni swoją odwagą,wytrwałością pokazując całej reszcie Polaków jak należy walczyć o swoją godność.Jesteście Wielcy.Chylę przed Wami czoło" - brzmiał kolejny komentarz.

"Jurek ty jesteś człowiekiem wielkiego serca. Dobrze ze jesteś. Podtrzymujesz ludzi swoją działalnością i dajesz szanse chorym na lepsze życie" skomentował fan Jerzego Owsiaka.

d3sblgu

Zobacz też: Wróciła sprawa śmierci aplikantki Macieja T. Czy mężczyzna został słusznie skazany?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sblgu

Podziel się opinią

Share

d3sblgu

d3sblgu