Blisko ludziProteza nie przeszkadza jej tańczyć. Niezwykła pasja Patrycji Plewki

Proteza nie przeszkadza jej tańczyć. Niezwykła pasja Patrycji Plewki

05.02.2016 16:45, aktualizacja: 11.03.2019 15:34

Patrycja Plewka jest inicjatorką kobiecej drużyny piłki nożnej dla osób po amputacjach Lampart Warszawa. oraz pomysłodawczynią warsztatów tanecznych dla niepełnosprawnych.

Patrycja Plewka jest inicjatorką kobiecej drużyny piłki nożnej dla osób po amputacjach Lampart Warszawa oraz pomysłodawczynią warsztatów tanecznych dla niepełnosprawnych. Sama ma protezę nogi. Jak przyznaje, nigdy nie stanowiło to dla niej problemu. Była wychowywana jak w pełni sprawna osoba. W liceum nikt nie zauważał jej defektu. Swój optymizm i umiejętność radzenia sobie z niedoskonałościami postanowiła przekazać innym. To dzięki temu zaczęła grać w piłkę nożną. W rozmowie z Małgorzatą Leitner powiedziała, że wybrała ten sport, bo musiała wyjść na boisko bez protezy i pokazać swoją niedoskonałość.

Patrycja jest również prezesem fundacji Amp Active, która pomaga osobom niepełnosprawnym żyć aktywnie. W programie #dziejesienazywo opowiedziała, jak rozpoczęła się jej przygoda z piłką nożną oraz warsztatami tanecznymi. Co było dla niej najtrudniejsze i jak radziła sobie w momentach upadku? W studiu Wirtualnej Polski towarzyszyła jej Barbara Szynkaruk, prawnik oraz przewodnicząca rady fundacji.

jm