Przedstawicielka Lean In Poland po raz pierwszy zaproszona na ogólnoświatową konferencję Lean In Leaders w Palo Alto

Przedstawicielka Lean In Poland po raz pierwszy zaproszona na ogólnoświatową konferencję Lean In Leaders w Palo Alto
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.07.2017 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lean In Circles to organizacja skierowana do kobiet, której pomysłodawczynią jest Sheryl Sandberg – od 2008 roku szef operacyjny Facebook Inc. a także autorka książki „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa”. Globalna sieć LeanIn.org zrzesza ponad 33.000 regionalnych kół (miasta, kampusy studenckie oraz inkubatory nowych technologii) w których aktywnie działa miliony kobiet.

Misją Lean In realizowanym również przez Lean In Poland są między innymi:
• Dzielnie się najlepszymi praktykami
• Uczenie się nowych umiejętności, pomoc zarówno w zawodowym jak i prywatnym rozwoju
• Współpraca międzynarodowa – wspólne realizowanie projektów między kobietami z różnych krajów
• Aktywnie wspieranie kobiet na bardzo różnorodnych polach rozwoju poprzez mentoring, coaching, spotkania, szkolenia
• Promocję przedsiębiorczości wśród kobiet
• Aktywne włączenie do pracy kobiet wykluczonych z rynku pracy
• Promocja nowych technologii wśród kobiet

Właśnie takie cele przyświecały grupie trójmiejskich przedsiębiorczych kobiet, które w grudniu 2015 roku zainicjowały Lean In Pomorskie (od maja 2017 roku przekształciło się w Lean In Poland). Do szeroko opisywanych akcji realizowanych przez Lean In Poland była realizowana w latach 2015 – 2016 akcja "Podaruj torebkę”. Ideą akcji było przekazanie kobietom będącym pod opieką Centrum Integracji Społecznej w Gdańsku torebek zawierających między innymi przybory kosmetyczne, książki, środki czystości itd. Podczas akcji której idea zawiera się w haśle #KobietaKobiecie udało się zebrać na terenie Trójmiasta ponad 1000 torebek i przekazać je potrzebującym. W akcję włączyły się również CIS Legionowo, Gliwickie Stowarzyszenie „Przed Siebie” oraz Wrocławskie Centrum Integracji.

Koło Lean In Poland realizuje cykliczne spotkania oraz warsztaty i szkolenia zapraszając uznane ekspertki chcące dzielić się wiedzą i doświadczeniem z bardzo różnych dziedzin. Koło aktywnie angażuje się również w liczne działania społeczne, takie jak między innymi promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Aktywne działania Lean In Poland zostało zauważone i docenione przez zespół z Palo Alto. Po raz pierwszy Polska będzie reprezentowana na dorocznym spotkaniu kół z całego świata, które odbędzie się w dniach 28-29 lipca br. w Palo Alto, USA. To już trzecie tego typu spotkanie na którym będzie ponad 150 przedstawicielek Lean In z całego świata np. Wielkiej Brytanii, Francji, Izraela, USA, Indii, Malezji, Chin, Japonii, Kuwejtu, Emiratów Arabskich, Salwadoru, Kanady. Zaproszone potwierdziły również przedstawicielki takich tuzów biznesu jak: LinkedIn, Disney, Coca Cola, JP Morgan, Johnson&Johnson, Salesforce.

- To wielkie wyróżnienie dla mnie jako Pomorzanki i Polki znaleźć się wśród nielicznych przedstawicielek Europy zaproszonych na konferencję Lean In Circles – mówi Aleksandra Harasiuk – przewodnicząca Lean In Poland. W kobietach drzemie wielka moc, jesteśmy otwarte na nowości. W wiele działań bardzo chętnie się angażujemy się pro publico bono pomimo wielu obowiązków zawodowych i prywatnych. Podczas konferencji będę nie tylko promować nasz kraj i region ale przede rozmawiać o wyzwaniach jakie stoją przed kobietami w dobie wielkich zmian społecznych i kulturowych, które odbywają się na całym świecie, również w naszym kraju – dodaje Aleksandra Harasiuk.

Lean In Poland działa od 2015 roku jako nieformalna grupa ponad 300 kobiet, których idea LeanIn.org jest bliska. Do końca 2017 roku Lean In Poland będzie zarejestrowane jako stowarzyszenie. Pomysłodawczynią wprowadzenia idei Lean In do Polski jest Aleksandra Harasiuk, brokerka eksportowa w projekcie „Pomorski Broker Eksportowy”. W poprzednio prowadzonej działalności przygotowywała i wdrażała kompleksowe rozwiązania związane z obsługą klienta – sprzedaży, komunikacji, technologii. W organizacji Pracodawcy Pomorza przewodniczyła Sekcji Handlu i Usług. Otrzymała również Odznakę Honorową za „Zasługi dla pracodawców Pomorza”. Autorka artykułów z zakresu obsługi klienta między innymi w magazynach: Dolce Vita, Magazyn Pomorski, Nowa Sprzedaż. Wyróżniona tytułem „Kobiety Sukcesu 2017” decyzją kapituły plebiscytu organizowanego przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także