Trwa ładowanie...

Przeszukiwali opuszczony dom w Kijowie. Zaskakujące, co się stało, gdy włączyli pozytywkę

Do sieci trafiło właśnie wzruszające nagranie z Kijowa. Ukraińscy żołnierze przeszukiwali jeden z opuszczonych domów, gdy w jednym z pokoi znaleźli pozytywkę. Postanowili ją uruchomić. Wtedy okazało się, że dom nie był całkiem opuszczony. Ich oczom ukazał się wielki pies.

Żołnierze znaleźli psa w opuszczonym domu w Kijowie Żołnierze znaleźli psa w opuszczonym domu w Kijowie Źródło: Getty Images
d4fszl0
d4fszl0

Nie da się ukryć, że zwierzęta są cichymi ofiarami wojny. To zupełnie bezbronne istoty, zdane jedynie na swoich właścicieli. Niestety wiele z nich zostało w Ukrainie. Część tuła się teraz po ulicach miast, często w opłakanym stanie, bez schronienia. Inne zostały same w opuszczonych domach - bez dostępu do wody i jedzenia. Na szczęście istnieją organizacje, które zajmują się pomocą takim zwierzętom i poszukiwaniu dla nich nowych domów. Wolontariusze robią, co mogą.  

Ukraińscy żołnierze uratowali psa

Okazuje się, że również żołnierze ukraińscy stają w tej kwestii na wysokości zadania. Ostatnio do sieci trafił wzruszający filmik. Opublikowany został najpierw przez amerykańską stację telewizyjną CBS, a następnie udostępniony na Instagramie na ukraińskim profilu organizacji Zoo Patrol, która zajmuje się pomaganiem zwierzętom.  

Dwaj żołnierze przeszukiwali jeden z opuszczonych domów w Kijowie i odnaleźli w ten sposób pozostawionego w nim psa. "Ci ukraińscy żołnierze dokonali zaskakującego odkrycia, podczas gdy sprawdzali opuszczony dom w Kijowie. Kiedy żołnierz podniósł pozytywkę i uruchomił ją, w pokoju pojawił się nagle kudłaty pies z merdającym ogonem. Chętny, by nawiązać nową przyjaźń. Między żołnierzem i psem nawiązała się silna więź. Z dokumentów, które znaleziono w domu wynika, że pies wabi się Bawaria. Ukraińscy żołnierze mają nadzieję, że wkrótce spotka się ze swoimi właścicielami. Ale na razie trzymają się razem" – czytamy na nagraniu. 

d4fszl0

Nagranie poruszyło internautów

Internauci są niezwykle wzruszeni tą historią. "Niech Bóg błogosławi tych młodych żołnierzy i tego psa. Wojna jest okropna", "Jakie niezwykle wielkie serca mają ukraińscy żołnierze", "Jakie to piękne. Podziwiam waszą odwagę. Życzę wam bezpieczeństwa i zwycięstwa. Chwała Ukrainie" – czytamy w sekcji komentarzy pod postem Zoo Patrol. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Działania wojenne w Ukrainie. "Ofensywę ukraińską można ocenić jako sukces"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4fszl0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4fszl0