Trwa ładowanie...

Przydatne gadżety dla miłośników rowerów. Zwiększ komfort jazdy i swoje bezpieczeństwo

Coraz więcej osób rezygnuje z samochodu na rzecz roweru. To szybszy i lepszy dla zdrowia oraz środowiska środek transportu, dzięki któremu w przyjemny sposób dojedziesz do wyznaczonego celu. Zobacz, w co powinnaś się wyposażyć, by jazda była komfortowa i bezpieczna.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Przydatne gadżety dla miłośników rowerów. Zwiększ komfort jazdy i swoje bezpieczeństwo
Źródło: Adobe Stock
d11jxdw

Pokrowce
Jazda na mokrym rowerze nie jest zbyt dużą przyjemnością. Szczególnie, kiedy traktujesz jednoślad jako środek transportu pomiędzy miejscami, w których musisz wyglądać schludnie i elegancko. Zamiast martwić się nadejściem złowrogiej chmury, która doszczętnie zmoczy twój rower, wyposaż się w lekki pokrowiec. Jest wygodny i niezbyt ciężki, więc możesz go przetransportować w dodatkowej torbie. Jeśli jeździsz rowerem do pracy, zawieź pokrowiec do biura i wyjmuj tylko wtedy, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać.

Oświetlenie
Bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia podczas poruszania się na rowerze. Twoim obowiązkiem jest przygotowanie roweru w taki sposób, by był on widoczny na drodze. Nawet jeśli rzadko jeździsz nocą, porządne oświetlenie roweru może przydać się podczas całego dnia. Duże zachmurzenie, intensywny deszcz - te czynniki bardzo wpływają na widoczność na trasie. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, zamontuj z przodu i z tyłu lampki, których światło będzie rozpoznawalne z daleka. Oferty sklepów pełne są modeli, które bez problemu dopasujesz do stylu swojego roweru.

Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Kosz
Jeśli często przemieszczasz się na rowerze w miejsce, w którym spędzasz większość dnia, na pewno wozisz ze sobą większą torbę lub plecak Szczególnie podczas ciepłych miesięcy, może nie być to przyjemne. Nikt nie chce dojechać do pracy lub na uczelnie spocony, więc warto poszukać alternatyw, które mogą nas nieco odciążyć. Kobietom z pewnością spodobają się duże, wiklinowe kosze, które można zawiesić na kierownicy. Te, które wybraliśmy, zdejmuje się i zakłada jednym ruchem, więc możesz w nich zabrać najpotrzebniejsze rzeczy do miejsca docelowego. Woda, torebka, buty na zmianę - bez problemu możesz nosić je w koszu. Drugą możliwością, która jest równie wygodna, jest użycie torby montowanej do bagażnika. Każdą z nich możesz zawiesić po jednej lub z obydwu stron. Są pojemne, więc możesz wozić w nich najpotrzebniejsze przedmioty, a nawet kurtkę przeciwdeszczową czy parasol.

Dzwonki
Ruchliwe miasto nie jest sprzyjającym torem do jazdy na rowerze. Długo jeszcze będziemy czekać, aż każdemu chodnikowi towarzyszyć będzie szeroka ścieżka rowerowa. Z kolei w miejscach, gdzie jest położona, często i tak przechadzają się ludzie. Kiedy się śpieszymy i kontrolujemy każdą minutę, wszelkie spowolnienia przyprawiają nas o wściekłość, a krzyk chce agresywnie wyskoczyć z naszego gardła. Zamiast wchodzić w potyczki słowne, lepiej użyć głośnego dzwonka. Zamontowany na kierownicy, nie tylko pozwoli nam reagować na drodze, ale i będzie stanowił świetny rowerowy gadżet.

Maski antysmogowe
Zanieczyszczenie powietrza to poważny problem, przed którym należy się za wszelką cenę bronić. Szczególnie podczas wysiłku fizycznego, kiedy jesteśmy narażeni na jego intensywniejsze wdychanie, powinnaś pomyśleć o działaniu ochronnym. Coraz popularniejsze są maski antysmogowe, które oczyszczają wdychane powietrze na poziomie ponad 99%. Maska ochroni cię przed pyłami, spalinami i smogiem, które mają ogromny wpływ na zdrowie. Wzrost popularności maseczek sprawił, że powiększyła się ich oferta. Z łatwością znajdziesz wersje wykonane z kolorowych materiałów o kobiecych, ładnych wzorach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d11jxdw

Podziel się opinią

Share
d11jxdw
d11jxdw