Przyjechała z Ukrainy. Pytali, czy chce zabierać Polkom mężów

Weronika Marczuk w 2002 roku
Weronika Marczuk w 2002 roku

28.11.2023 10:00, aktual.: 28.11.2023 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Weronika Marczuk zasłynęła związkiem z Cezarym Pazurą, który skończył się głośnym rozwodem. Mimo że od jej przyjazdu do Polski minęły już 32 lata, celebrytka dopiero niedawno wyznała, z czym musiała się wtedy mierzyć. Z okazji jej 52. urodzin przyglądamy się bliżej jej życiu.

Weronika Marczuk, a właściwie Ołena Marczuk, urodziła się 28 listopada 1971 r. Kiedy miała 20 lat, postanowiła postawić wszystko na jedną kartę, emigrując z Ukrainy do Polski. W jednym z wywiadów zdradziła, jak przywitali ją Polacy. To, co wówczas usłyszała, może niektórych szokować.

Niełatwe początki Weroniki Marczuk w Polsce

W Ukrainie była nie tylko wzorową uczennicą, ale również przewodniczącą szkoły. Niestety w jej domu się nie przelewało. W pewnym momencie było aż tak źle, że postanowiła wyjechać z kraju w poszukiwaniu lepszego życia, co jak się okazuje, było sporym wyzwaniem.

"(…) Przyjechałam do Polski i byłam nikim" - wyznała w podcaście "Tak Mamy" Weronika Marczuk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Celebrytka przyznała, że jej życie w Polsce nie było usłane różami. Przed laty niestety wielu naszych rodaków dość negatywnie podchodziło do osób przyjeżdżających do nas ze Wschodu.

"Gdy mówiłam, skąd pochodzę, słyszałam: po co tu przyjechałaś, chcesz nam zabrać mężów? Na szczęście trafiałam zawsze na dobrych ludzi" - powiedziała w tej samej rozmowie.

Nie każdy też wie, że imię przysparzało jej sporo problemów. Rodzice tuż po jej narodzinach nadali jej imię Ołena, jednak w naszym kraju wiele osób popełniało błędy w jego zapisie. Właśnie dlatego tuż przed głośnym ślubem z Cezarym Pazurą postanowiła zmienić imię, zostając tym samym Weroniką Oleną.

Ich związek rozpadł się w cieniu skandalu

Weronika Marczuk i Cezary Pazura byli jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie. Pobrali się w 1995 r. Od tego momentu chętnie pojawiali się razem na ściankach, udzielali wspólnych wywiadów i pozowali razem na okładkach gazet.

Cezary Pazura i Weronika Marczuk
Cezary Pazura i Weronika Marczuk

Niestety ich związek nie przetrwał próby czasu. W 2007 r. para podjęła decyzję o rozstaniu. Marczuk rzadko wypowiada się w mediach na temat byłego już męża. Nieco bardziej wylewny był za to Cezary Pazura.

"Tamten okres chciałbym wymazać z pamięci raz na zawsze. Zostałem zostawiony dla innego mężczyzny. Koniec. kropka. Pozbawiony wszystkiego, bo wszystko było wspólne. Nie miałem żadnej intercyzy" - zdradził w rozmowie z "Pani" w 2009 r. aktor.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)