Przyłóż jajko do lustra i nakryj kartką. To trzeba zobaczyć

Sztuczka z jajkiem, kartką papieru oraz lustrem
Sztuczka z jajkiem, kartką papieru oraz lustrem
Źródło zdjęć: © Instagram | @todayyearsold

07.04.2023 19:21, aktual.: 09.04.2023 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iluzje optyczne to dla wielu wciąż niemal "czarna magia". Jeden z użytkowników Instagrama udowodnił, że czasami wystarczy po prostu dobrze się zastanowić. Filmik, który zaprezentował, wywołał prawdziwe poruszenie w sieci. Czy to naprawdę możliwe?

Kto by pomyślał, że kartka papieru, jajko oraz lustro mogą wzbudzić takie zainteresowanie na Instagramie. Pewien mężczyzna przeprowadził eksperyment, który wielu jego obserwatorom po prostu nie mieści się w głowie. Jeden z internautów wyjaśnił, o co tak naprawdę chodzi.

Prawa fizyki, czy może magia?

Na Instagramie Today Years Old pojawił się zaskakujący filmik przedstawiający z pozoru prostą iluzję optyczną. To właśnie ona wywołała niemałe zainteresowanie innych użytkowników. Wielu z nich zastanawiało się, czy to, co zaprezentowano, rzeczywiście jest możliwe. W końcu w teorii powinno być zupełnie odwrotnie.

Na nagraniu można dostrzec lustro, przed którym umieszczono białą kartkę A4. Tuż za nią umieszczono z kolei jajko. Wydawać by się mogło, że w lustrze dostrzeżemy wyłącznie papier, w końcu to on zasłania następny produkt. Prawda okazała się jednak zupełnie inna. W odbiciu lustrzanym można było dostrzec arkusz, który dzięki odbitemu światłu, stał się tłem dla jajka.

Dlaczego widać jajko?

Na filmiku zaprezentowano odbicie lustrzane kartki papieru oraz jajka. Sytuacja wprawiła w konsternację innych użytkowników tej platformy. Cześć zastanawiała się, czy to na pewno możliwe, a pozostali uznali to za oczywistość.

W tym przypadku zadziałały podstawowe prawa fizyki. Nie każdy wie, że lustro odbija światło. Dodatkowo dochodzi także kąt widzenia produktów, które chcemy dostrzec w odbiciu. To właśnie dzięki tym czynnikom można było dostrzec jajko ukryte bezpośrednio za kratką papieru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jedna z osób, które też widziały to nagranie, szczegółowo wyjaśniła w komentarzu, dlaczego tak się dzieje:

"Ponieważ kąt widzenia zmienia się względem obiektu. Światło z obiektu odbija się teraz pod kątem znacznie bliżej równoległym do lustra, a nie prostopadłym. Więc papier nie stanowi przeszkody".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także