Ramoneski do 200 zł – zawsze modne i stylowe
Kiedyś były symbolem buntu, teraz noszą je niemalże wszyscy. Rockowe kurtki motocyklowe są bardzo klasyczne i uniwersalne, a dodatkowo idealnie pasują do wiosennych stylizacji. Prezentujemy różne modele do 200 zł.
26.03.2018 | aktual.: 26.03.2018 13:44
Ramoneska – jaka jest jej historia?
Ramoneska po raz pierwszy pojawiła się w latach 20. poprzedniego wieku, jednak jeszcze wtedy nazywano ją kurtką "Perfecto". Została ona zaprojektowana przez Irvinga Schotta specjalnie dla miłośników motocykli. Kurtka "Perfecto" była czarnym okryciem wierzchnim wykonanym ze skóry, posiadającym asymetryczne kieszenie, charakterystyczny suwak na skos oraz pasek z klamrą. Początkowo była zakładana jedynie przez motocyklistów, ale w latach 50. wkroczyła do mody codziennej i stała się symbolem buntu.
Ramoneska była też charakterystycznym elementem garderoby miłośników ciężkiej muzyki. W latach 80. wkroczyła również na estradę, a w połowie pierwszej dekady XXI wieku stała się częścią garderoby codziennej, nie tylko męskiej, ale także damskiej.
Do czego pasuje ramoneska?
Ramoneska jest bardzo uniwersalną kurtką i z tego względu mogą ją nosić również osoby, które niekoniecznie gustują w rockowym stylu. Gładki, czarny model bez ozdób jest najbardziej uniwersalny, toteż pasuje tak naprawdę do każdego stroju. Można go zestawiać zarówno z wystawnymi sukienkami weselnymi, jak i z szarymi bluzami dresowymi, szerokimi spodniami oraz kolorowymi butami sportowymi idealnymi do ćwiczeń.
Ramoneski nie muszą być koniecznie czarne. Odważniejsze panie mogą nosić również egzemplarze w wyrazistej czerwieni czy żółci, które dopasują się zarówno do kolorowych, jak i do stonowanych stylizacji w ciemnych barwach.
Ramoneska do pracy? Czemu nie! Elegancki, biznesowy strój można uzupełnić cienkim modelem w przygaszonym kolorze, np. beżowym lub pudroworóżowym. Taka ramoneska świetnie zaprezentuje się z jasną koszulą oraz szarą spódnicą w kratę bądź z prostą małą czarną oraz szpilkami w podłużnym noskiem w kolorze cielistym.