Rano czy wieczorem? Pora mycia włosów ma ogromne znaczenie

Kiedy najlepiej jest myć głowę?
Kiedy najlepiej jest myć głowę?

03.11.2023 13:57, aktual.: 17.01.2024 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy pora mycia głowy ma znaczenie? Okazuje się, że tak i to ogromne. Niestety, większość osób popełnia podstawowy błąd, który naraża ich włosy na uszkodzenia. Wiemy jednak, jak temu zaradzić.

Wydawać by się mogło, że o pielęgnacji włosów wiemy już naprawdę wszystko. Niektórzy jednak wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, kiedy najlepiej myć głowę. Jeśli zależy nam pięknych, zdrowych i lśniących kosmykach, pora dnia może mieć ogromne znaczenie. Zdradzamy, kiedy powinniśmy to robić.

Kiedy najlepiej myć włosy?

Kiedy myjesz włosy? Zadając to pytanie, na ogół słyszymy dwie odpowiedzi: rano lub wieczorem. Wybór jednej z nich może mieć negatywny wpływ na kondycję naszych kosmyków, a w końcu nie po to wydajemy tyle pieniędzy na kosmetyki i fryzjerów, by jedną decyzją zaprzepaścić swoje starania.

Według specjalistów głowę powinniśmy myć rano. Wówczas możemy dłużej cieszyć się świeżymi, czystymi i zadbanymi włosami, a także nie narażamy ich na uszkodzenia spowodowane pocieraniem o poduszkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zanim jednak wyjdziemy z domu, musimy pamiętać, aby porządnie je wysuszyć. Dzięki temu nie tylko zminimalizujemy ryzyko przeziębienia się, ale także rozwinięcia się stanów zapalnych skóry.

Kiedy jednak nie mamy innego wyjścia i z jakichś powodów musimy umyć głowę tuż przed snem, pamiętajmy, by nie kłaść się z mokrymi włosami do łóżka. Kosmyki są wówczas dużo bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego w tym przypadku również należy je dokładnie wysuszyć.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)