UrodaRaport: operacje plastyczne wciąż w modzie

Raport: operacje plastyczne wciąż w modzie

Raport: operacje plastyczne wciąż w modzie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

03.02.2013 22:32, aktual.: 12.04.2013 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Operacje plastyczne i zabiegi kosmetologiczne wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. W 2012 r. wykonano ich o 10 proc. więcej niż rok wcześniej, a w tym roku oczekuje się podobnego wzrostu – informuje Reuters powołując się na raport IMCAS.

Operacje plastyczne i zabiegi kosmetologiczne wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. W 2012 r. wykonano ich o 10 proc. więcej niż rok wcześniej, a w tym roku oczekuje się podobnego wzrostu – informuje Reuters powołując się na raport IMCAS. International Master Course on Aging Skin ocenia, że na całym świecie wykonano w minionym roku operacji plastycznych i zabiegów kosmetologicznych na łączna kwotę 4,4 mld euro. W 2013 r. ich wartość ma się zwiększyć do 4,9 mld euro.

Najczęściej wykonywane są zabiegi liposukcji (odsysania tłuszczu) oraz operacji powiększenia piersi, a także usuwanie zmarszczek przy użyciu lasera oraz botoksu.

W najmniejszym stopniu, bo zaledwie o 1,9 proc. zwiększyła się w minionym roku liczba operacji powiększenia piersi. Głównym tego powodem jest skandal z niskiej jakości implantami piersi francuskiej firmy Poly Implant Prothese, która wytwarzała je z niewłaściwych materiałów. Były one stosowane głównie w Europie i Ameryce Południowej.

Afera wybuchła w 2011 r. Rok później liczba operacji powiększania piersi spadła w Europie o 9,2 proc. co negatywnie odbiło się na wynikach całego rynku tych zabiegów na świecie.

W tym roku ma być już lepiej. Przewiduje się, że w latach 2013-2017 co roku na całym świecie liczba operacji powiększania piersi średnio będzie się zwiększać o 5,2 proc. W 2013 r. w Europie liczba wszystkich operacji i zabiegów zwiększy się o 6,6 proc. Najwięcej zostanie wykonanych zabiegów usuwania zmarszczek.

Największy wzrost oczekiwany jest w Azji. IMCAS prognozuje, że w 2013 r. liczba operacji plastycznych i zabiegów kosmetologicznych zwiększy się tam aż o 14 proc. Wśród Azjatów największym zainteresowanie cieszą się operacje powiek i nosa.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także