UrodaRegulacja brwi – jak uzyskać właściwy kształt brwi?

Regulacja brwi – jak uzyskać właściwy kształt brwi?

Źródło zdjęć: © WP.PL
23.06.2018 21:42, aktualizacja: 02.07.2018 12:04

Regulacja brwi to podstawa promiennego i nienagannego wyglądu. Wyregulowane brwi nie tylko podkreślają naszą naturalną urodę, ale również sprawiają, że świetnie czujemy się we własnej skórze. Depilacja brwi nie jest niczym skomplikowanym i można ją wykonać na różne sposoby.

Jak wyregulować brwi

Regulacja brwi to nic innego jak wyrywanie włosków, które wychodzą poza ich naturalną linię. Cienkie włoski, szczególnie u brunetek i szatynek, mają ciemny kolor i mogą wyglądać nieestetycznie. Depilacja brwi polega na ich usunięciu – osiągamy tym samym idealny kształt brwi. Jak wyregulować brwi? Można użyć pęsety lub nitki albo wybrać się do salonu kosmetycznego. Wszystko zależy od naszych umiejętności i preferencji. Regulowanie brwi pomoże także we wzmocnieniu efektu każdego makijażu. Ładnie podkreślone za pomocą pomady do brwi zyskają dodatkowego, głębokiego wyrazu.

Regulacja brwi przy pomocy pęsety

Regulowanie brwi powinno się rozpocząć od ustalenia najlepszego dla nas kształtu brwi. Najprościej będzie, jeśli użyjemy do tego celu zwykłej kredki (lub kredki do oczu)
. Będziemy zaznaczać nią punkty graniczne, ważne jest więc, by później łatwo było ją zmyć. Jeden koniec trzeba przyłożyć do nosa (bocznego skrzydełka) a drugą do końca łuku brwiowego. W tym miejscu zaznaczamy pierwszy punkt. Drugi powinien się znaleźć na przecięciu linii nosa i łuku brwiowego (przeważnie jest kawałek za środkiem brwi). Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak poprowadzić linię depilacji. Za pomocą pęsety pozbywamy się włosków, które wychodzą poza wyznaczony przez nas obszar. Najlepiej zacząć od depilacji brwi od dołu, a następnie przejść do regulowania górnej części brwi. Jeśli nie jesteśmy pewne, czy udało nam się zaznaczyć idealny kształt brwi, lepiej wybrać się do kosmetyczki. Depilacja brwi w salonie kosztuje około 15zł.

Regulacja brwi nitką

Jeśli regulacja brwi nie jest dla nas problemem, możemy wypróbować regulację brwi przy pomocy bawełnianej nitki. Choć regulowanie brwi tym sposobem wydaje się trudne, wystarczy odrobina wprawy i regulacja brwi nitką stanie się naszą ulubioną metodą. Po pierwsze musimy związać nitkę i zaplątać ją na palcach obu rąk. Następnie trzeba nitkę obkręcić i stworzyć pętelkę. Powinnyśmy uzyskać coś w kształcie kokardki. Następnie przykładamy pętelkę do miejsca, z którego chcemy usunąć włoski. Jak wyrywać brwi? Zawsze przeciwnie do kierunku rośnięcia włosków. Oznacza to, że górną część naszej pętelki przykładamy do skóry, a dolną ściągamy i w ten sposób pozbywamy się niepożądanego owłosienia. Regulacja brwi nitką nie jest bezbolesna, ale nie boli bardziej niż przy regulowaniu pęsetą.

Jak uzyskać idealny kształt brwi

Idealny kształt brwi to taki, który pasuje do kształty twarzy. Regulowanie brwi stanie się proste, jeśli będziemy wiedziały, które włoski powinnyśmy wydepilować.

  • regulacja brwi – twarz okrągła – włoski powinny mocno podkreślać łuk brwiowy, brwi nie powinny mieć żadnych zaokrągleń;
  • regulacja brwi – twarz owalna – tu liczy się pełna, wyrazista brew, z lekko wygiętym łukiem na końcu;
  • regulacja brwi – twarz podłużna – najważniejsze w tym przypadku jest uzyskanie długiego, mocno zaznaczonego łuku;
  • regulacja brwi – twarz kwadratowa – musimy zwrócić uwagę na naszą żuchwę. Im bardziej jest zaznaczona, tym bardziej podkreślamy łuk brwiowy i wygięcie oka;
  • regulacja brwi – twarz „serce” – tu najładniej będą wyglądać zaokrąglone, łagodne brwi.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także