Trwa ładowanie...
d3y0ngb

Reklama poniża kobiety. "Wie, co za chwilę będzie miała w ustach"

Jeszcze nie otrząsnęliśmy się z niesmaku, jaki wywołał plakat pewnej szkoły jazdy z Lublina, porównujący długość kobiecego orgazmu do czasu parkowania, a w sieci pojawia się kolejny "kwiatek". Tym razem seksistowską, poniżającą dla kobiet reklamę zamieścił na Facebooku producent Devil Energy. Trudno o skuteczniejszą antyreklamę dla firmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reklama za wszelką cenę się opłaca?
Reklama za wszelką cenę się opłaca? (Facebook.com, Fot: Devil Energy)
d3y0ngb

Na grafice reklamowej producenta napojów energetycznych Devil Energy widzimy klęczącą bądź siedzącą kobietę prawdopodobnie w samej bieliźnie, spoglądającą na stojącego nad nią mężczyznę. Mężczyzny nie widać, jest za to jego ręka, unosząca podbródek dziewczyny. Jakby seksualnych skojarzeń było mało, pomysłodawca załączył rozwiewający wątpliwości podpis: "Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach".

– Nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili? – pyta retorycznie jeden z internautów komentujących reklamę. Jak inaczej wytłumaczyć reklamę, która obraża połowę potencjalnych klientów firmy?

d3y0ngb

Mimo wyraźnych protestów środowisk kobiecych, poniżających i szowinistycznych reklam w Polsce nie brakuje. Na początku września informowaliśmy o tym, że firma "Władcy Dróg" z Lublina reklamowała się hasłem: "Orgazm u kobiet trwa cztery razy dłużej, tak jak parkowanie". Wcześniej z grafiki eksponującej kobiece pośladki tłumaczyli się organizatorzy Runmageddonu.

Zobacz też: Kobieta w ciąży obsługuje przy stole mężczyznę. Reklama podzieliła internautów

Reakcje na seksistowskie reklamy na szczęście są coraz bardziej zdecydowane. Coraz więcej firm dostrzega też, że nie każda reklama wywołująca medialny szum się opłaca, gdyż uszczerbek na wizerunku firmy może oznaczać poważny odpływ klientów. Czy tak będzie i w tym przypadku?

d3y0ngb

Jak na razie reklama Devil Energy wciąż widnieje na oficjalnej stronie na Facebooku firmy. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie przedstawicieli firmy.

Zobacz też: Reklamy wprowadzające dzieci w błąd zachęcają je do zakupu niezdrowych produktów

Wiesz, że w internecie kupisz tańsze kosmetyki? Przekonaj się, korzystając ze strony EZEBRA.PL kody rabatowe.

d3y0ngb

Podziel się opinią

Share

d3y0ngb

d3y0ngb