FitnessRodzinne śniadania - wspólnie rozpoczęty dzień to udany dzień!

Rodzinne śniadania - wspólnie rozpoczęty dzień to udany dzień!

Rodzinne śniadania - wspólnie rozpoczęty dzień to udany dzień!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.12.2014 12:36

Wspólne celebrowanie śniadania dodaje optymizmu i energii na długie godziny.

Wstaje nowy dzień. Poranek jest rześki, pogodny, spokojny. Po błękitnym niebie suną leniwie waniliowe obłoki, nad jeziorem unosi się mgła. Gdzieś w oddali rozpościera się gęsty las, który już za chwilę będzie mienił się w słońcu paletą zieleni. Mieszkańcy Finlandii żyjący poza ścisłymi centrami miast są do takich widoków przyzwyczajeni. Pozostali kontemplują bliskość natury w każdej wolnej chwili.

Jednak najpiękniejszy zawsze jest poranek. Słodki, idylliczny, stanowiący wymarzone preludium całego dnia. Taki poranek typowy Fin z pewnością rozpocznie solidnym śniadaniem. Żyje w zgodzie z naturą i takie też będą produkty, które zapełnią jego talerz – naturalne.

Rodzinne śniadanie – udany dzień!

Wspólne celebrowanie śniadania dodaje optymizmu i energii na długie godziny. Finlandia to kraj, w którym docenia się chwile spędzone w gronie najbliższych. Finowie są narodem oszczędnym w słowach i powściągliwym, dlatego w ich kulturze częściej liczą się gesty i styl bycia. Staranne przygotowanie śniadania i spożywanie go we wspólnym towarzystwie tworzy niesamowitą atmosferę spokoju i radości. W kuchni unosi się zapach kawy, a na stole lądują świeże wyroby i dary natury. W kraju tysiąca jezior i lasów ceni się wysoką jakość, nieskalaną chemicznymi dodatkami, wzmacniaczami smaku i aromatu. Najpyszniejsze jest przecież to, co najprostsze, najzdrowsze, najbliższe naturze. Finowie wybierają więc na śniadanie pełne ziarna zbóż, produkty mleczne, domowe przetwory.

Dawka pogody ducha

To, w jakiej atmosferze spożyjemy śniadanie, może zaważyć o jakości całego dnia! Dlatego tak ważne jest wspólne przygotowywanie i jedzenie posiłków. Najważniejsze, żeby zapomnieć o pośpiechu i delektować się każdym kęsem pysznego pokarmu oraz łykiem rozgrzewającego napoju. Jakość produktów również ma ogromne znaczenie. Warto wziąć przykład z mieszkańców Finlandii i sięgać po to, co nieprzetworzone oraz pełne łatwo przyswajalnych wartości odżywczych. Dobrym * przykładem jest Finuu* - połączenie najwyższej jakości fińskiego masła i wartościowych olejów z rzepaku i lnianki bogatych w kwasy Omega 3. Idealne do smarowania kanapek lub smażenia porannej jajecznicy. Poranny zdrowy posiłek zapewni dobry humor i sprawność intelektualną przez cały dzień!

Wolniej znaczy lepiej

Rodzinne śniadanie może stać się codziennym rytuałem. Wystarczy odrobina chęci ze strony domowników. Życie w ciągłym pośpiechu nie tylko wyczerpuje ciało i psychikę, ale też sprawia, że zapominamy o tym, co najważniejsze… czyli o samym życiu i wszystkim, co czyni je wyjątkowym. Bliskie osoby, celebrowanie spędzanego razem czasu, rozpieszczanie podniebienia i ciała dobrymi, a przy okazji odżywczymi smakowitościami. Warto poczęstować rodzinę czymś wyjątkowym, smacznym, naturalnym. Inspirując się mieszkańcami Finlandii oszczędzić na słowach, a postawić na drobne, za to wymowne gesty, które naprawdę znaczą o wiele więcej.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (6)