Trwa ładowanie...
dhj8jpy

Rośliny, które usuną toksyny z całego domu. Nie tylko aloes

Rośliny to nasi najspokojniejsi przyjaciele. Mają niesamowite właściwości, które oczyszczają powietrze i tworzą dla nas środowisko idealne. Jeśli trzymasz je w domu, będą filtrować powietrze i eliminować z niego pleśń i toksyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powietrze w twoim domu oczyści także roślina, którą do tej pory uważałaś za truciznę
Powietrze w twoim domu oczyści także roślina, którą do tej pory uważałaś za truciznę (Unsplash, Fot: Kara Michelle)
dhj8jpy

Jeśli chcesz zwiększyć poziom tlenu w domu, pewnie wiesz, że powinnaś w nim trzymać aloes. To w końcu niesamowicie silna bomba tlenowa, która jest równie skuteczna, jak dziewięć biologicznych oczyszczaczy powietrza w puszkach. Przede wszystkim uwalnia tlen i pochłania dwutlenek węgla, tlenek węgla i formaldehyd. Jest jedną z najzdrowszych roślin na świecie.

Jeśli chcesz pozbyć się formaldehydu, możesz także wyhodować figowca benjamina, który jest świetny w jej eliminacji, a nie potrzebuje dużo światła i jest łatwy do utrzymania. Pamiętaj jednak, żeby go unikać, jeśli posiadasz małe dzieci lub zwierzęta. Mimo smakowicie brzmiącej nazwy, jego liście są bowiem trujące.

Jest jeszcze kilka "najskuteczniejszych oczyszczaczy powietrza", które warto mieć w swoim domu:

dhj8jpy

Lilia – ma zdolność usuwania toksyn chemicznych z powietrza, w tym formaldehydu i trichloroetylenu.

*Zielistka Sternberga *("spider plant") - przeprowadza syntezę nawet w minimalnie oświetlonych pomieszczeniach i skutecznie filtruje powietrze na powierzchni 200 metrów kwadratowych. Niesamowicie sprawdza się w absorbowaniu toksyn z powietrza, takich jak benzyna, formaldehyd, styren i tlenek węgla.

Estragon - do fotosyntezy wymaga tylko odrobiny światła, a w nocy uwalnia tlen, dzięki czemu świetnie nadaje się do sypialni. Jest odporny i szybko rośnie.

Bluszcz - chociaż ma reputację trucizny, eliminuje 60% toksyn z powietrza i 58% cząstek kału w ciągu zaledwie sześciu godzin. Ta roślina zapewni nam naprawdę wiele korzyści.

Według NASA każde gospodarstwo domowe powinno mieć od 15 do 18 z następujących roślin na powierzchni 500 metrów kwadratowych. Zaleca się też, aby przynajmniej jedna z nich znajdowała się w sypialni.

dhj8jpy

Podziel się opinią

Share

dhj8jpy

dhj8jpy