Trwa ładowanie...

Rośliny, które usuną toksyny z całego domu. Nie tylko aloes

Rośliny to nasi najspokojniejsi przyjaciele. Mają niesamowite właściwości, które oczyszczają powietrze i tworzą dla nas środowisko idealne. Jeśli trzymasz je w domu, będą filtrować powietrze i eliminować z niego pleśń i toksyny.

Rośliny, które usuną toksyny z całego domu. Nie tylko aloesŹródło: Unsplash, fot: Kara Michelle
d4mb61m

Jeśli chcesz zwiększyć poziom tlenu w domu, pewnie wiesz, że powinnaś w nim trzymać aloes. To w końcu niesamowicie silna bomba tlenowa, która jest równie skuteczna, jak dziewięć biologicznych oczyszczaczy powietrza w puszkach. Przede wszystkim uwalnia tlen i pochłania dwutlenek węgla, tlenek węgla i formaldehyd. Jest jedną z najzdrowszych roślin na świecie.

Jeśli chcesz pozbyć się formaldehydu, możesz także wyhodować figowca benjamina, który jest świetny w jej eliminacji, a nie potrzebuje dużo światła i jest łatwy do utrzymania. Pamiętaj jednak, żeby go unikać, jeśli posiadasz małe dzieci lub zwierzęta. Mimo smakowicie brzmiącej nazwy, jego liście są bowiem trujące.

Jest jeszcze kilka "najskuteczniejszych oczyszczaczy powietrza", które warto mieć w swoim domu:

d4mb61m

Lilia – ma zdolność usuwania toksyn chemicznych z powietrza, w tym formaldehydu i trichloroetylenu.

*Zielistka Sternberga *("spider plant") - przeprowadza syntezę nawet w minimalnie oświetlonych pomieszczeniach i skutecznie filtruje powietrze na powierzchni 200 metrów kwadratowych. Niesamowicie sprawdza się w absorbowaniu toksyn z powietrza, takich jak benzyna, formaldehyd, styren i tlenek węgla.

Estragon - do fotosyntezy wymaga tylko odrobiny światła, a w nocy uwalnia tlen, dzięki czemu świetnie nadaje się do sypialni. Jest odporny i szybko rośnie.

Bluszcz - chociaż ma reputację trucizny, eliminuje 60% toksyn z powietrza i 58% cząstek kału w ciągu zaledwie sześciu godzin. Ta roślina zapewni nam naprawdę wiele korzyści.

Według NASA każde gospodarstwo domowe powinno mieć od 15 do 18 z następujących roślin na powierzchni 500 metrów kwadratowych. Zaleca się też, aby przynajmniej jedna z nich znajdowała się w sypialni.

d4mb61m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mb61m