UrodaRóż do policzków a kształt twarzy - jak poprawnie nakładać róż?

Róż do policzków a kształt twarzy - jak poprawnie nakładać róż?

Róż do policzków a kształt twarzy - jak poprawnie nakładać róż?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
01.07.2018 11:54

Róż do policzków to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Delikatny rumieniec na twarzy pięknie uzupełni makijaż i odejmie lat. Co więcej, róż do policzków potrafi wymodelować twarz oraz dodać jej blasku. Róż do policzków powinno się dobrać do koloru cery i rodzaju urody.

Róż do policzków - jak dobrać róż do policzków?

Róż do policzków można aplikować na twarz za pomocą pędzla lub palca (wklepać róż). Aby wybrać idealny róż, trzeba dobrać go do typu urody (ciepły lub zimny typ urody). Aby podkreślić naturalne rumieńce, róż do policzków powinien być zbliżony kolorem do naturalnej barwy ust. Gdy celem jest odświeżenie twarzy, należy wybierać róże do policzków o odcieniach pastelowych lub brzoskwiniowych.

Róż do policzków można kupić w każdej drogerii. Na rynku dostępne są różne kolory:

  • różowy - odświeża każdy rodzaj cery w naturalny sposób. Delikatne róże podkreślą jasną karnację, nawet porcelanową. Warto pamiętać, że typowo różowe policzki tylko spotęgują efekt zaczerwienionej twarzy, dlatego nie poleca się takich odcieni różu do policzków osobom o skórze wrażliwej.
  • róż brzoskwiniowy - róże do policzków o tonacji brzoskwiniowej wpadającej w czerwień pasują do karnacji chłodnej, natomiast róże wpadające w żółć - do ciepłej.
  • róż śliwkowy i bordowy - tego rodzaju róże do policzków pasują kobietom o oliwkowej i opalonej skórze.
  • róż morelowy - to róże do policzków wpadające w pomarańcz i złoty, pasujące do opalonej skóry.
  • róż czerwony - taki rodzaj różu do policzków pasuje do chłodnych i jasnych karnacji.

Róż do policzków - jak nakładać róż?

Wyróżnia się róże do policzków w kamieniu, w kremie oraz w płynie. Pierwszy z nich najlepiej nakładać na twarz pędzlem z naturalnego włosia. Ważne, aby przypudrować kości policzkowe transparentnym pudrem, w innym razie mogą powstać brzydkie, różowe plamy. Róż w kremie ma konsystencję podkładu, dlatego należy aplikować go przed użyciem pudru. Róż do policzków trzeba wklepać palcami lub użyć pędzla z syntetycznego włosia. Róż do policzków w płynie najlepiej wklepać palcami przed przypudrowaniem twarzy. Są to produkty rzadko wybierane przez kobiety.

Róż do policzków trzeba nakładać w sposób odpowiedni do kształtu twarzy:

  • twarz okrągła - kobiety o twarzy okrągłej powinny wybierać matowe róże do policzków, ponieważ perłowe mogą dodatkowo zaokrąglić twarz. Róż należy nakładać, zaczynając od ucha wzdłuż kości policzkowej w kierunku ust.
  • twarz kwadratowa - kobiety o twarzy kwadratowej powinny nakładać róż na linii kości policzkowej schodzącej w dół. Pod różem warto aplikować bronzer, który dodatkowo wyszczupli twarz.
  • twarz owalna - kobiety o twarzy owalnej powinny nałożyć róż na centralną, wystającą część kości policzkowych.
  • twarz w kształcie serca - kobiety o twarzy w kształcie serca powinny złagodzić linię czoła względem podbródka, nakładając róż w okolicach skroni aż do czoła i na środku kości policzkowych.
  • twarz podłużna - kobiety o twarzy podłużnej powinny nałożyć róż na kości policzkowe na wysokości poniżej zewnętrznych kącików oczu.

Warto pamiętać, aby róż do policzków dobrze rozetrzeć. W innym razie róż na policzkach będzie wyglądać nienaturalnie.