UrodaPuder brązujący - jak wybrać najlepszy kosmetyk do konturowania twarzy?

Puder brązujący - jak wybrać najlepszy kosmetyk do konturowania twarzy?

Puder brązujący - jak wybrać najlepszy kosmetyk do konturowania twarzy?
Źródło zdjęć: © flickr.com
07.06.2018 09:40, aktualizacja: 02.07.2018 21:15

Bronzer, nazywany także pudrem brązującym, jest kosmetykiem kolorowym, przeznaczonym do nadawania twarzy konturów i efektu naturalnej opalenizny. Poprawne użycie tego kosmetyku pozwala także na optyczne wyszczuplenie twarzy. Wyróżnia się bronzery o chłodnych i ciemnych tonacjach kolorystycznych. Pierwsze z nich przeznaczone są do konturowania twarzy, drugie - do nadawania kolorytu i podkreślania naturalnej opalenizny.

Jak dobrać bronzer do typu karnacji?

Bronzer —* puder brązujący* — jest kosmetykiem wielofunkcyjnym, przeznaczonym do konturowania twarzy, jej optycznego wyszczuplania, a także nadawania efektu delikatnej opalenizny.

Przy wyborze tego kosmetyku najlepiej kierować się typem karnacji, ponieważ częstym problemem kobiet jest zbyt pomarańczowy lub zbyt ciemny bronzer, który może prezentować się nieco groteskowo. Kobiety z ciepłą karnacją powinny postawić na puder w odcieniu złotobrązowym, natomiast paniom z chłodną karnacją polecane są bronzery z beżowymi i różowymi podtonami. Ważny jest także rodzaj wykończenia pudru brązującego. Wyróżnia się bronzery matowe, które idealnie sprawdzają się na co dzień, a także bronzery rozświetlające, zawierające malutkie drobinki - zdają one egzamin w szczególności wieczorową porą.

Bogatą ofertę pudrów, bronzerów i rozświetlaczy w niskich cenach znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Jak nakładać bronzer na twarz?

Używanie bronzera wymaga podstawowej znajomości zasad jego stosowania. Sposób aplikacji pudru brązującego uzależniony jest od wielu czynników, w tym m.in. od konsystencji produktu. Wyróżnia się bronzery w kremie, bronzery w kamieniu, a także bronzery w sztyfcie. Pierwsze z wymienionych służą do konturowania twarzy „na mokro”, co wymaga wprawy. Zdecydowanie najpopularniejsze są pudry brązujące w kamieniu, które nakłada się za pomocą dużego, skośnego pędzelka o naturalnym włosiu (dobrze sprawdzi się także pędzel o kształcie jajeczka).

Osoby początkujące powinny postawić na bronzer słabo napigmentowany, ponieważ takim kosmetykiem łatwo zrobić nieestetyczne plamy na twarzy. Warto przy tym pamiętać, że najlepszy efekt pełnego konturowania twarzy uzyskamy wówczas, gdy użyjemy bronzera wraz z różem i rozświetlaczem. Z reguły bronzer powinno nakładać się pod kości policzkowe, na skroniach, a także po bokach nosa (w celu optycznego zmniejszenia jego rozmiarów).

Właściwy sposób aplikacji bronzera uzależniony jest również od jej kształtu. Oto kilka wskazówek:

  1. Kobiety z twarzą okrągłą, które wymagają od bronzera optycznego wyszczuplenia, powinny nakładać bronzer od połowy ucha do ust. Dodatkowo mogą go także nałożyć przy linii żuchwy i na skroniach.
  2. Kobiety z twarzą kwadratową powinny nakładać bronzer na bokach policzków (nie powinny przeciągać go do linii ust), a także na kątach czoła.
  3. Kobiety z twarzą trójkątną powinny aplikować bronzer na czubek brody i skronie, a także na szczyty kości policzkowych.
  4. Kobiety z twarzą podłużną powinny nakładać bronzer na brodę, ponieważ dzięki temu uzyskają efekt optycznie krótszej twarzy. Oprócz tego dobrym pomysłem jest aplikacja tego kosmetyku na boki czoła i skronie.