Rozpuść w ciepłej wodzie i spryskaj kabinę. Prysznic będzie jak nowy

Jak skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową?
Jak skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową?

26.10.2023 12:22, aktual.: 17.01.2024 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Utrzymanie w czystości kabiny prysznicowej to wielki wysiłek. Zacieki, kamień, brud, osady… Problemy się nie kończą, a detergenty czasami nie dają rady. Istnieją jednak domowe sztuczki, które mogą znacznie ułatwić nam sprzątanie.

Łazienka to jedno z tych miejsc w mieszkaniu, które należałoby utrzymywać w czystości. To po prostu kwestia higieny i dobrego samopoczucia. Prysznic w brudnym otoczeniu to przecież średnia przyjemność i po takim doświadczeniu możemy nadal czuć się niezbyt świeżo i czysto.

Niestety, brodzik i kabina to również najtrudniejsze do wyczyszczenia przestrzenie, w których zbiera się kamień, osad z mydła, a z czasem z powodu wilgoci może też pojawić się pleśń. Jak sobie z tym radzić? Czy czyszczenie łazienki zawsze musi wiązać się ze stresem i wysiłkiem? Nie, trzeba tylko znać odpowiednie triki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chemia to nie zawsze dobre rozwiązanie

W sklepach możemy kupić wiele specyfików przeznaczonych do czyszczenia łazienki, jednak to, czy poradzą sobie z problemem, to kwestia sporna. Nie każdy może stosować silne detergenty, szczególnie osoby mające w domu dzieci lub zwierzęta starają się ich unikać.

Intensywny chemiczny zapach drażni, a dodatkowo może być szkodliwy dla zdrowia. Wiele osób stara się też unikać detergentów z powodu ekologicznego stylu życia. To słuszny krok, bo chemia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, skoro pod ręką mamy środki znacznie mniej szkodliwe.

Ocet to złoty środek na wszelkie zabrudzenia

Najlepszym przyjacielem wszystkich osób, które nieustannie walczą o czystość w domu, powinien stać się od dzisiaj ocet. Żaden inny środek tak skutecznie nie walczy z brudem, kamieniem i bakteriami. Wystarczy dolać 1 szklankę octu do 2 litrów ciepłej wody. Takim roztworem spryskujemy kabinę prysznicową, przecieramy gąbką, a następnie spłukujemy.

Stanie się lśniąca i czysta – w dodatku bez smug! W occie można również namoczyć papierowe ręczniki i owinąć nimi miejsca szczególnie podatne na powstawanie kamienia: kran czy słuchawkę prysznicową. Ocet rozpuści osad w mgnieniu oka.

Nowy i sprawdzony patent. Wystarczy 1 kapsułka

Kolejnym sprytnym sposobem na wyczyszczenie kabiny prysznicowej, który zdobywa sobie coraz większą popularność, jest specjalny preparat wykonany z… kapsułek lub tabletek do zmywarki. Wystarczy wrzucić jedną do ciepłej wody, a powstały roztwór przelać do butelki z atomizerem.

Dokładnie spryskujemy kabinę, po czym przecieramy ją gąbką i spłukujemy. Płyn czyszczący na bazie kapsułki do zmywarki doskonale usunie wszelkie zanieczyszczenia, kamień czy osad z mydła. Zapewni doskonały efekt i higieniczną czystość bez dodatkowych kosztów.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)